Lome Haberleri

Lome haber, Lome son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lome - 07.07.2021
Togo'da deniz korsanları ilk kez yargılandı
Yerel basında çıkan haberlere göre, başkent Lome'de görülen davada, Togo açıklarında 2019'da bir gemiyi ele geçirmeye çalışan deniz korsanları için karar açıklandı.
Lome - 23.06.2021
Eski Fransız sömürgesi Togo, İngiliz Milletler Topluluğuna katılmak istiyor
İngiliz Milletler Topluluğu heyeti, başkent Lome'de başta Başbakan Victoire Tomegah-Dogbe olmak üzere hükümet üyeleri, sivil toplum örgütleri ve medya temsilcileri ile görüşmelerde bulunacak.
Lome - 03.06.2021
Son dakika haberi | Togo Dışişleri Bakanı Robert Dussey'in Türkiye temasları Afrika basınında
Türkiye'nin son dönemde Afrika kıtasında oldukça aktif olduğu belirtilen haberde, Türkiye'nin Lome Büyükelçiliğinin de yeni açıldığı hatırlatıldı.
Lome - 07.04.2021
Togo Büyükelçisi Esra Demir güven mektubunu sundu
Togo Dışişleri Bakanı Robert Dussey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Lome Büyükelçisi Demir'in güven mektubunu kendilerine sunduğunu belirtti.
Lome - 10.03.2021
Mali'de cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri Mart 2022'de düzenlenecek
Togo'nın başkenti Lome'de, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu, Afrika Birliği ve Birleşmiş Milletler öncülüğünde toplanan gruplar, Mali'deki geçiş sürecine ilişkin yol haritasını görüştü.
Lome - 27.02.2021
Fransa'da yolsuzlukla suçlanan iş insanı Bollore'nin ceza mahkemesinde yargılanması istendi
Paris Adli Yargı Mahkemesi, 2009'da Togo'nun başkenti Lome'daki limanın işletme haklarının alınmasında yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle Bollore grubu ve Vincent Bollore'nin de aralarında bulunduğu 3 üst düzey şirket yöneticisinin savcıyla vardığı anlaşma hakkındaki kararını açıkladı.
Lome - 13.02.2021
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de
Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Lome - 08.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, büyükelçilik görevlerini tebliğ etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
Lome - 25.11.2020
Bazı milletlerarası anlaşmaların yürürlük tarihleri belirlendi
Buna göre, Lome'da 20 Temmuz'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Togo Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma"nın yürürlük tarihi 28 Ekim 2020 olarak tespit edildi.
Lome - 28.08.2020
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Lome'de 20 Temmuz'da imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Togo Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanması" hakkındaki karara göre de, her iki ülkenin diplomatik pasaport hamili vatandaşları, diğer tarafın ülkesine girmek, ülkesinden transit geçmek ve herhangi bir 180 günlük dönem içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla geçici olarak kalmak için vize zorunluluğundan muaf tutulacak.
Lome - 30.07.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Togo Gine körfezinin kıyısında bir Batı Afrika ülkesi olan Togo Cumhuriyeti, yaklaşık 8 milyon nüfusa ve 37 farklı etnik gruba sahip. Alman sömürgeciliği döneminde bir kıyı köyünün adını alan ülke, günümüzde yaklaşık 55 bin kilometrekarelik bir alana sahip.
Lome - 20.07.2020
Togo Dışişleri Bakanı Dussey, Bakan Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi Açıklaması
Dussey, resmi ziyareti kapsamında Lome'ye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.
Lome - 20.07.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Togolu mevkidaşıyla ortak basın toplantısı düzenledi Açıklaması
Çavuşoğlu, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Lome'de Togo Dışişleri, Afrika Entegrasyonu ve Yurtdışı Togolular Bakanı Robert Dussey ile görüşmelerinin ardından muhatabıyla ortak basın toplantısı düzenledi.
Lome - 20.07.2020
Lome - 25.06.2020
Eğitimin yeniden başladığı Togo'da öğrenciler Kovid-19'a yakalandı
Bu kapsamda Lome, Cinkasse ve Mango kentlerinde bitirme sınavına giren 5 öğrencide Kovid-19 tespit edildi.
Lome - 25.05.2020
Gine Körfezi'nde korsanlarca kaçırılan 7 Ukraynalı mürettebat kurtarıldı
Gabon'un başkent Libreville'den Togo'nun başkenti Lome'ye giden Talia adlı konteyner gemisi 100 kilometre açıkta 22 Mart'ta korsanlar tarafından saldırıya uğramıştı.
Lome - 21.04.2020
Togo'da cumhurbaşkanı adayı muhalif siyasetçiye gözaltı
Ulusal basındaki haberlere göre, dünden itibaren Agbeyome'nin başkent Lome'deki evinin etrafını saran güvenlik güçleri, kamu düzenini bozduğu ve devlet güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle muhalif lideri gözaltına aldı.
Lome - 20.04.2020
Senegal, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Togo'da maske zorunluluğu
Başkent Lome'daki Sylvanus Olympio Üniversite Hastanesi'nde 40'tan fazla sağlık çalışanının Kovid-19 hastalarıyla temas etmesi sonrası, hükümetten yapılan açıklamada, "20 Nisan'dan itibaren Kovid-19 hastarıyla ilk temas eden kişiler olan sağlık çalışanlarının tümüne maske takma zorunluluğu getirilmiştir.
Lome - 07.04.2020
Senegal'de Kovid-19 vakalarının yüzde 44'ü iyileşti
Togo'da 3 yaşında iki bebek Kovid-19 pozitif çıktı Togo'nun başkenti Lome'de 3 yaşındaki 2 bebekte yeni tip koronavirüs tespit edildi.
Lome - 25.03.2020
Gabon'da korsanlar Portekiz gemisindeki mürettebattan 7 kişiyi rehin aldı
Deniz taşımacılığı şirketi MSC'den yapılan açıklamaya göre, 22 Mart'ta başkent Libreville'den Togo'nun başkenti Lome'ye giden Talia adlı konteynır gemisi 100 kilometre açıkta korsanlar tarafından saldırıya uğradı.
Lome - 06.03.2020
Togo'da ilk Kovid-19 vakası
Ulusal basındaki haberlere göre, Togo Başbakanı Komi Selam Klassou, başkent Lome'deki üniversite hastanesinde karantina altında olan hastanın durumunun iyi olduğunu belirtti.
Lome - 06.02.2020
ANALİZ – Afrika'da Fransa kâbusu - II: Yeni sömürgecilik
- Fransa'nın Afrika'da madenleri yağmalaması Fransız destekli sivil toplum kuruluşları bütün dünyada nükleer santrallerin ne kadar kötü ve zararlı olduğunu savunan programlar ve protestolar düzenlemekteler. Fakat Fransa'da bugün 59 nükleer santral bulunuyor. Bu nükleer santrallerin uranyumu Nijer'in Agadez bölgesinden ve son yıllarda da Mali'den gelmekte. Altı bin kamyon Nijer'in Agadez bölgesinden Togo'nun başkenti ve limanı Lome'ye uranyum madeninden ayrıştırılmamış cüruf taşımakta.
Lome - 05.02.2020
Togo'da akaryakıt tankeri patladı: 6 ölü
Ulusal basındaki haberlere göre, başkent Lome'un 187 kilometre kuzeyindeki Anie'de Burkina Faso plakalı bir akaryakıt tankerinin şoförü, direksiyon hakimiyetini kaybetti.
Lome - 18.01.2020
Afrika'dan 7 ülke sahte ilaçla mücadele için düzenlenen zirvede buluştu
Togo'nun başkenti Lome'de 7 Afrika ülkesinin üst düzey temsilcileri, sahte ilaçla mücadele için düzenlenen zirvede bir araya geldi.
Lome - 08.01.2020
Türkiye Diyanet Vakfı, Togo'da su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtı
TDV'den yapılan açıklamaya göre, başkent Lome'ye 650 kilometre mesafedeki Ayaba köyünde açılan ve güneş enerjisiyle çalışan su kuyusu ile çeşme, bölge halkının uzun yıllar temiz içme suyu ihtiyacını karşılayacak.
Lome - 29.12.2019
Uruguay'da 6 ton kokain ele geçirilmesiyle ilgili 4 kişiye gözaltı
Donanma ve gümrük yetkilileri, Montevideo Limanı'nda 4 soya unu konteynerine gizlenmiş 4,4 ton kokain bulmuştu. Konteynerlerin, batı Afrika ülkesi Togo'nun başkenti Lome'a gönderilmesinin planlandığı belirtilmişti.
Lome - 28.12.2019
Uruguay'da yaklaşık 6 ton kokain ele geçirildi
BBC'nin haberine göre, donanma ve gümrük yetkilileri, Montevideo Limanı'nda 4 soya unu konteynerinde gizlenmiş 4,4 ton kokain buldu. Konteynerlerin, Togo'nun başkenti Lome'a gönderilmesinin planlandığı belirtildi.
Lome - 17.12.2019
Togo'da 20 Hint denizci kaçırıldı
Togo'nun başkenti Lome'nun 235 kilometre güneydoğusunda düzenlenen saldırıda gemideki 21 kişilik mürettebattan Hindistan asıllı 20'si kaçırılırken, Nijerya asıllı mürettebata dokunulmadı.
Lome - 16.12.2019
20 Hindistanlı denizci Batı Afrika sularında kaçırıldı
Marshall Adaları bandıralı DUKE isimli geminin kaptanı Union Maritime ise web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, mürettebatın Angola'dan Togo'nun başkenti Lome'ye akaryakıt taşırken saldırıya uğradığını ve şirketin sorunu çözmek için ilgili makamlarla görüştüğünü bildirdi.
Lome - 12.11.2019
Yüzen enerji gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Karadeniz Holding'e ait 120 megavat kapasiteye sahip enerji gemisi 'Karadeniz Powership İbrahim Bey', Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Togo'nun Lome Limanı'ndan Yalova'ya giden Liberya bayraklı 179 metre uzunluğundaki gemi, Ege Denizi'nden saat 10.
Lome - 12.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Karadeniz Holding'e ait 120 megavat kapasiteye sahip enerji gemisi 'Karadeniz Powership İbrahim Bey', Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Togo'nun Lome Limanı'ndan Yalova'ya giden Liberya bayraklı 179 metre uzunluğundaki gemi, Ege Denizi'nden saat 10.
Lome - 22.07.2019
Fransız zırhlı istihbarat gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
ÇANAKKALE Boğazı'ndan geçen Fransız Donanması'na ait A-759 borda numaralı 'Dupuy de Lome' adlı zırhlı istihbarat gemisi, Ege Denizi'ne doğru yol aldı.
Lome - 22.07.2019
Fransız askeri gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Fransız Donanması'na ait bir gemi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Marmara Denizi yönünden boğaza giren Fransız Donanması'na ait A759 borda numaralı zırhlı istihbarat gemisi "Dupuy de Lome", saat 17.
Lome - 22.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
Binali Yıldırım: İzmir bizim gönlümüzdedir (2) KINIK DEVLET HASTANESİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Ak Parti İzmir İl Başkanlığı ziyareti basına kapalı gerçekleşti. Yıldırım, Kınık ilçesine giderek burada yapılan Kınık Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. Törende İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçimde Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nihat Zeybekci, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Kınık Belediye Başkanı Ak Partili Sadık Doğruer ve ilçe belediye başkanları ile milletvekilleri hazır bulundu. Açılışı yapılacak olan hastanenin bahçesinde kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara seslenen Binali Yıldırım, kürsüye, 2014 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu sırada kullandığı seçim şarkısıyla çıktı. Şarkının kendisini 2014 yılına götürdüğünü söyleyen Binali Yıldırım, şöyle dedi:   "Sizler bizim baş tacımızsınız. Biraz fazla ara vermişiz. Özledik sizi. Bugün özlem gideriyoruz. Başkanımız 'doğalgaz, TOKİ, hastane' dedi, yapıldı. Önümüzdeki sene Bakırçay Üniversitesi'ne bağlı olarak sağlık meslek yüksekokulu açılacak. Bergama da Ak Parti belediyeciliği ile tanıştı. Gönül belediyeciliği Bergama'da da hayata geçti. Demek ki Kınık ve Bergama ağabey kardeş olarak el ele vererek çok güzel hizmetleri Bakırçay Havzası'na getirecekler. Buraya İZBAN sözümüz var. İhalesi yapıldı ama İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın haberi yok. Öğrenir, daha yeni. Bergama'ya İZBAN geldikten sonra Bergama'dan ta Selçuk'a kadar 188 kilometre dünyanın en uzun raylı sistemini İzmir'e kazandırmış oluyoruz.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lome Haberleri | Lome Haber - Haberler - Lome haberleri, son dakika lome haber ve gelişmeleri burada. Togo'ya temiz su kuyusu hayrıSimavlı hayırseverler Togo'da Ece Sultan Simav adıyla su kuyusu açtırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 00:20:20. #1.14#

title