Liste Dışı Kalan Umut Oran Kontenjan Adayı mı Oluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Liste Dışı Kalan Umut Oran Kontenjan Adayı mı Oluyor

Haberler.Com - Haberler | Politika

Milletvekili aday listesine konulmayan CHP İstanbul milletvekili Umut Oran'ın Mersin'de boş bulunan 4. sıradan aday yapılabileceği iddiası kulislere bomba gibi düştü.

Milletvekili aday listesine konulmayan CHP İstanbul milletvekili Umut Oran için büyük bir sürpriz yaşandı. Kamuoyundan gelen baskılar ve eleştirilerin ardından, Oran'ın Mersin'de boş bulunan 4. sıradan aday yapılabileceği konuşuluyor.

ADAY GÖSTERİLECEĞİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYORDU

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; CHP'nin Sosyalist Enternasyonel'deki temsilcisi ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, özellikle yandaş medyanın başlattığı karalama kampanyası sonrasında tekrar aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılan isimler arasındaydı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer bulamadı.

"KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM" DEMİŞTİ

Oran sadece partililerin değil kamuoyunun da tepkisini çeken bu gelişme üzerine, "Yıllar sonra ilk defa partimiz demokratik bir aday belirleme süreci benimsedi. Ben Genel Başkanımızla konuşarak kontenjan adaylığına başvurmuştum. Liste dışı kalmam Genel Başkanımızın takdiridir. Onun üzerine yorum yapmak doğru olmaz. Kimseye kırgın değilim kararına saygı duyuyorum" demişti.

MERSİN LİSTESİNDE BOŞLUK VAR

Mersin adayları arasında yer alan Mustafa Baysan sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilmiş, birinci sırada yer alan kontenjana ise atama yapılmamıştı. Bu nedenle de sıralama değişmişti. Şimdi boş kalan 4. sıra adaylığa Umut Oran'ın konulacağı belirtiliyor. Oran'ın Mersin bölge siyasetine uzak olmadığı, aday gösterilmesi durumunda beşinci sıra adayını da TBMM'ye taşınma ihtimalinin yüksek olduğu vurgulanıyor. Oran'ın Mersin adaylığı konusunda son kararı Kılıçdaroğlu verecek.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title