LEONARDO DA VİNCİ HABERLERİ

Leonardo Da Vinci haber, Leonardo Da Vinci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci

Doğum Yeri İtalya
Doğum Tarihi 15.4.1452 - 2.5.1519

Leonardo Da Vinci Kimdir ?

Leonardo di ser Piero da Vinci (15 Nisan 1452 - 2 Mayıs 1519), Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen, döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Leonardo Da Vinci - 02.12.2020
Alef dizisi Tivibu'da
Sinema TV kanalında 19 Aralık saat 21.30'da yayınlanacak "Yedinci Hayat"ta, yakın gelecekte dünyada artan nüfus sebebiyle ailelere tek çocuk şartı getirilince, yedi kız kardeş tek bir kadın kimliği altında hayatlarını geçiriyor. Sinema 1001 kanalında 30 Aralık saat 22.00'de ekranlara gelecek "Adalet 2"de Robert McCall, en iyi arkadaşı öldürülünce suçluların peşine düşüyor. Sinema Aile'de 19 Aralık saat 20.00'de izleyiciyle buluşacak "Leo da Vinci: Mona Lisa Macerası"nda, zamanının büyük çoğunluğunu icatlarıyla geçiren genç Leonardo da Vinci ile arkadaşları Lorenzo ve Lisa'nın gizli bir hazinenin peşine düşmeleri anlatılıyor.
Leonardo Da Vinci - 08.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Leonardo da Vinci'nin Hazreti İsa'yı resmettiği "Salvator Mundi" tablosu, tarihin en yüksek fiyatı olan 450 milyon dolara satıldı.
Leonardo Da Vinci - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1507- Leonardo da Vinci'ye Lisa Gherardini'nin (Mona Lisa) tablosunu yapma işi verildi.
Leonardo Da Vinci - 04.10.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi başkentte
Çankaya Belediyesi ve İtalya Büyükelçiliği iş birliğiyle gerçekleştirilen "Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yarın kapılarını sanatseverlere açacak ve 1 Kasım'a kadar görülebilecek.
Leonardo Da Vinci - 28.09.2020
"Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi Ankara'da sanatseverlerle buluşacak
Birçok ünlü sanatçının Leonardo da Vinci'nin yaşamına ve eserlerine atfettiği heykel ve resimlerinin yer alacağı "Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi, 5 Ekim'de açılacak.
Leonardo Da Vinci - 16.08.2020
Haftanın tarihine bakış
1911- Leonardo da Vinci'nin "Mona Lisa" adlı ünlü tablosu Louvre Müzesi'nden çalındı.
Leonardo Da Vinci - 29.06.2020
İzmir'de "Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisi yeniden açılıyor
İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ziyarete kapatılan "Leonardo da Vinci'ye Saygı" sergisinin, 1 Temmuz'dan itibaren yeniden ziyarete açılacağı bildirildi.
Leonardo Da Vinci - 23.06.2020
Son dakika haber: Frida Kahlo, Mersin duvarlarını süslemeye devam ediyor
Frida Kahlo, Mersin duvarlarını süslemeye devam ediyor -Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin 3 yıl önce başlattığı proje çerçevesinde Akbelen Bulvarı üzerindeki binaların yıpranmış dış cephelerini dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonlarıyla bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, şimdi de Güneykent toplu konut binalarının dış cephelerini sanat eserleriyle donatıyor MERSİN - Mersin'de, binaların dış cepheleri sanat eserleriyle donatılıyor. Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin 2017 yılında başlattığı proje çerçevesinde Akbelen Bulvarı üzerindeki binaların yıpranmış dış cephelerini dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonlarıyla bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, şimdi de Güneykent toplu konut binalarının dış cephelerini sanat eserleriyle donatıyor. Mersin'de, Toroslar Belediyesi eski Başkanı Hamit Tuna tarafından başlatılan 'Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi' projesi, halefi Atsız Afşın Yılmaz tarafından da devam ettiriliyor. İlçede, eskiyen ve zamanla yıpranan binaların dış cepheleri sanat eserine dönüştürülmeye devam ediliyor. Belediyenin projesi kapsamında, Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının renklenmesinin ardından bu kez de Güneykent Mahallesinde bulunan konutların dış cepheleri güzelleşecek. Proje ile dünyaca ünlü ressamların eserleri, Ressam Nazife Bilgin Hazar tarafından Güneykent Mahallesindeki konutların duvarlarına resmedilecek. Frida Kahlo reprodüksiyonu şimdiden ilgi odağı oldu 2017 yılından itibaren Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının boyaları dökülmüş, yıpranmış duvarlarını Frida Kahlo, Leonardo da Vinci, Salvador Dali, Johannes Vermeer, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Auguste Renoir, Diego Rivera, Neşet Günal ve Osman Hamdi Bey gibi dünyaca ünlü ressamların en güzel eserlerinin reprodüksiyonları ile bezeyen Ressam Nazife Bilgin Hazar, kolları yeniden sıvadı.
Leonardo Da Vinci - 26.04.2020
Haftanın tarihine bakış
2 Mayıs 1519- İtalyan Rönesansı'nı başlatan heykeltraş, mimar, mühendis Leonardo da Vinci öldü.
Leonardo Da Vinci - 25.03.2020
İtalya'daki Türk öğrenciler Türkiye'ye doğru yola çıktı
Başkent Roma'da toplanan öğrencileri, Roma Leonardo da Vinci Uluslararası Havaalanı'ndan Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, kuzeydeki Milano Malpensa Havaalanı'ndan toplanan öğrencileri de Türkiye'nin Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz uğurladı.
Leonardo Da Vinci - 06.03.2020
İzmir'de Leonardo da Vinci'nin ölüm yıl dönümü kapsamında sergi düzenlenecek
Rönesans döneminde yaşamış, insanlık tarihinin en önemli sanatçıları arasında gösterilen Leonardo da Vinci, ölümünün 500'üncü yıl dönümünde İzmir'de düzenlenecek sergiyle anılacak.
Leonardo Da Vinci - 06.03.2020
Leonardo Da Vinci'ye Saygı sergisi açılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Leonardo da Vinci'nin ölüm yıldönümünde anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Leonardo Da Vinci Haberleri | Leonardo Da Vinci Kimdir - Haberler - Leonardo Da Vinci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Leonardo Da Vinci kimdir, hayatı ve biyografisi. Leonardo da Vinci, Antalya'daki tsunamiyi günlüğünde yazmış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 06:56:29. #1.15#
title