KUZALAN TABİAT PARKI HABERLERİ

Kuzalan Tabiat Parkı Haberleri

Kuzalan Tabiat Parkı haber, Kuzalan Tabiat Parkı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzalan Tabiat Parkı - 5.11.2020
Giresun'un tabiat parkları güz renkleriyle büyülüyor
Dereli ilçesinde 1800 metrelik alanda yer alan traverten grubu, şelaleleri, gölleri, akarsuları ve subasar ormanlarıyla dikkati çeken Kuzalan Tabiat Parkı, sonbahar renkleriyle de bir başka güzel.
Kuzalan Tabiat Parkı - 28.10.2020
Göksu travertenleri Giresun'un Pamukkale'si olacak
Kılavuz, proje tamamlandığında travertenlerin sadece Giresun'un değil, Karadeniz Bölgesi'nin en çok ziyaretçi alan yerlerinden biri olacağını düşündüklerini ifade ederek, Mavigöl, Kuzalan Tabiat Parkı, Göksu travertenleri ve yaylaların bir bütün olarak yeni bir cazibe merkezi haline dönüşeceğini ifade etti.
Kuzalan Tabiat Parkı - 19.7.2020
Mavi Göl dünya markası olma yolunda
Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Mavi Göl'ün de içerisinde yer aldığı Kuzalan Tabiat Parkı'nın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce tescil edilerek 2017'de işletmeye açıldığı anımsatıldı.
Kuzalan Tabiat Parkı - 21.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Görüntü Dökümü: -Ekiplerin yol açma çalışmaları -Greydere zincir takılması -Köy yollarından görnütüler -Sunum -Greyden operatörü Şükrettin Çakmak'ın konuşmaları -Köy muhtarı Hüseyin Sarıtaş'ın konuşması -Detaylar Haber-Kamera:  Eraydın AYTEKİN-Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, ======================== 5 yıl önce keşfedilen Mavi Göl'e, 1 milyon ziyaretçi GİRESUN'un Dereli ilçesi sınırlarında bulunan ve 5 yıl önce keşfedilerek Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarına dahil edilen Mavi Göl, turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oldu.
Kuzalan Tabiat Parkı - 31.10.2019
Kuzalan Tabiat Parkı sonbahar güzelliğine büründü
Giresun'da bin 800 metrelik alanda yer alan traverten grubu, şelaleleri, gölleri, akarsuları ve subasar ormanlarıyla dikkati çeken Kuzalan Tabiat Parkı, sonbahar renkleriyle adeta büyülüyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 5.10.2019
Mavi göl'de sonbahar güzelliği
GİRESUN'un Dereli ilçesi Kuzalan Tabiat Parkı'ndaki Mavi Göl, sonbaharda turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oluyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 5.10.2019
Dha yurt bülteni - 3
EN BÜYÜK FAKTÖR GÜVEN ORTAMIDIR Van Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, en büyük faktörün güven ortamı olduğunu söyledi. Daha önce güvenlik gerekçesi ile yapılamayan Akdamar Kilisesi'ndeki ayinin de büyük katkısı olduğunu belirten Aktuğ, "Akdamar Adası inanç turizmi açısından Türkiye'nin kıymetli destinasyon merkezlerinden biri. Gün geçtikçe Akadamar Adası'na olan ilgi ve ziyaret artıyor. Geçen yıl 109 bin civarında yerli ve yabancı turist ağırlarken, bu sayı bu yılın ilk 9 ayında yaklaşık 200 bine çıktı. Bundaki en büyük faktör güven ortamının Van'a gelmesidir. Ermeni ayinlerinin de ciddi anlamda etkisi olmuştur. Daha önce güvenlik gerekçesiyle yapılamayan ayinlerin 2 yıldır yapılması çok büyük bir katkı sağlamıştır. Gün geçtikçe İran, Irak, Gürcistan ve Ermenistan'dan çok sayıda turist ilimizi ziyaret etmektedir. Bu da kent ekonomisi anlamında çok önemlidir" dedi.  Görüntü Dökümü ---------- -Drone ile Akdamar Adası ve Kilise'sinden genel görüntü -Ada ve kiliseye gelen turistlerden detaylar -Akdamar Kilisesi'ni ziyaret eden turistler -Drone ile ada ve kiliseden detaylar -İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ile röportaj -Ada ve kiliseden drone ile görüntüler SÜRE: 4 DAKİKA 3 SANİYE BOYUT: 782 MB Haber-Kamera: Orhan AŞAN/VAN, -  =================== Mavi Göl'de sonbahar güzelliği Giresun'un Dereli ilçesi Kuzalan Tabiat Parkı'ndaki Mavi Göl, sonbaharda turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oluyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 4.10.2019
Giresun tabiat parkları ile 1 milyon turist hedefliyor
Mavi Göl ve Kuzalan ön plana çıkıyor Bölgedeki tabiat parklarının hepsinin birbirinden güzel olduğuna işaret eden Sarıfakıoğulları, Mavi Göl'ün içerisinde bulunduğu Kuzalan Tabiat Parkı'nın daha fazla turist çektiğini aktardı.
Kuzalan Tabiat Parkı - 28.9.2019
Giresun'un travertenleri turizme değer katacak
Yaklaşık 500 hektar alana sahip Kuzalan Tabiat Parkı'nda, 1800 metrelik bir alanda yer alan traverten grubu, orman içerisinde saklı olması dolayısıyla ziyaretçileri şaşırtıyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 13.8.2019
Karadeniz'de tek olan Mavi Göl'de bayram yoğunluğu
Karadeniz'de tek olan Mavi Göl'de bayram yoğunluğu Karadeniz'in tek sodalı gölleri arasında yer alan Mavi Göl bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı GİRESUN - Karadeniz'in tek sodalı gölleri arasında yer alan Mavi Göl bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçilerine doğanın görsel bir şölenini sunan Mavi Göl havadan da görüntülendi. Sodalı olması nedeniyle turkuaz rengiyle dikkat çeken Mavi Göl'ü Kurban Bayramı'nın 4. Gününde yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı misafir ziyaret etti. Giresun'un Dereli ilçesinde bulunan ve doğal sodadan oluşan 'Mavi Göl' ziyaretçilerini ağırlıyor. Son yıllarda turistlerin gözde mekanları arasına giren Mavi Göl bayram tatili boyunca da ziyaretçi akınına uğradı. Bayram tatilini fırsat bilen ziyaretçiler sodalı suyun ve doğanın tadını doyasıya çıkardılar. Giresun'a 45 kilometre mesafede bulunan Mavi Göl'ün her geçen gün ziyaretçi yoğunluğunun arttığını ve sadece Kurban Bayramı'nda 50 bin kişinin ziyaret ettiğini söyleyen Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, "Adeta Mavi Göl'de kurban bereketi yaşandı. Kurban Bayramı Giresun turizmine de ciddi bir bereket ve hacim kazandırdı. Dereli ilçesine bağlı Mavi Göl Giresun şehir merkezine 45 kilometre mesafede Giresun-Sivas karayolu üzerinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 4.8.2019
Doğa harikası "Mavigöl" ziyaretçilerini ağırlıyor
Dereli ilçesinde 482 hektarlık alandaki şelaleleri, gölleri, akarsuları ve subasar ormanlarıyla dikkati çeken Kuzalan Tabiat Parkı'nın önemli kaynak değerleri arasında yer alan Mavigöl, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 10.6.2019
Bayram tatilinde Giresun on binlerce kişiyi ağırladı
Kümbet Yaylası, Mavi Göl ve Kuzalan Tabiat Parkı'nın bölgenin en dikkat çeken turizm destinasyonları olduğunu belirten Uzuner, şöyle devam etti: "Giresun son yıllarda turizmde çok ciddi ivme yakalıyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 1.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
MAVİ GÖL Giresun'un Dereli ilçesi sınırlarında bulunan ve 4 yıl önce keşfedilerek Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarına dahil edilen Mavi Göl, turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oluyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 1.6.2019
Karadeniz'e tatilci akını
MAVİ GÖL Giresun'un Dereli ilçesi sınırlarında bulunan ve 4 yıl önce keşfedilerek Kuzalan Tabiat Parkı sınırlarına dahil edilen Mavi Göl, turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oluyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 18.2.2019
4 Mevsim Kendine Hayran Bırakan Giresun'un Yaylaları Havadan Görüntülendi
4 mevsim kendine hayran bırakan Giresun'un yaylaları havadan görüntülendi GİRESUN - Giresun'da 4 mevsim ziyaretçilerine doğanın güzelliklerini sunan yaylalar hafta sonları doğada geçirmek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi. Giresun'da, son yıllarda sahil kesimine yağmayan karın hasretini dindirmek içinse vatandaşlar soluğu yaylalarda alıyor. Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, Kulakkaya Yaylası'nın bölgenin önemli kış turizmi alanlarından olduğunu söyledi. Yaylanın her mevsim hareketli olduğunu kışın dahi festival havasında geçtiğini belirten Önal, "Yavuzkemal bölgemiz, eşsiz doğal güzelliğine sahip. 12 ayıda güzel ve yayla turizmi olacak durumda. Her mevsimi hareketli özellikle kışın sanki festival havası içerisinden insanlar geliyor piknik yapıyor. Giresun'dan bir saat tutmadan 3 yerden rahatça ulaşımı sağlıyor buranın doğal yapısından, suyundan havasından faydalanıyor. Beyaz örtü, kar buraya ayrı bir güzellik katıyor. Bu sene sahilde kar olmadı ve kar sahile gitmeyince insanlara kara geliyor" dedi. Günden güne artık burası kış turizmi için uygun ideal bir bölge olma yolunda hızla ilerlediğini ifade eden Önal, 15 yıldır bölgede Belediye Başkanlığı yaptığını kaydederek, "Altyapısını beli bir seviyeye getirdik. Yazın dahi buraya gelen giden yok gibiydi ama şu anda yazı, kışı, sonbaharı 4 mevsim çok hareketli ve canlı. Kışın burada 4-5 ay hareket olmazdı, yollar kapalı olurdu ama şuanda bir saat dahi yolu kapalı kalmıyor. Yol açık olunca insanlarımız rahatlıkla buraya gelebiliyor" ifadelerini kullandı. Abdullah Önal, "Burası İsviçre'nin Alpler konumunda, Türkiye'nin Davos'u" diyerek şöyle devam etti: "İnşallah kış turizmi için kayak, kızak veya telesiyej insanların eğleneceği yerlerde yapılınca o zaman daha çok canlı olacak. Havaalanı buraya büyük bir ivme kattı, çocuklarımız İstanbul'dan uçağa binip geldiler bugün buradalar ve daha çok insanlar görüyoruz böyle günübirlik İstanbul'dan Ankara'dan veya başka bir bölgeden gelen insanları görüyoruz." Giresun'daki diğer destinasyonların yaylalarla birleşmesi sonucu daha hareket kazanacağını belirten Önal, "Giresun'un turizm potansiyeli olan kalesinin, adasının, zeytinlik semtinin, değerlendirilmesi ve burayla bütünleştirilmesi turizm anlamında Giresun'a çok şey katacaktır. Özellikle yol güzergahımızda olan Kuzalan tabiat parkı, Mavigöl, Travertenleri ve yaylalarımız bir birini tamamlayacak" değerlendirmesinde bulundu.
Kuzalan Tabiat Parkı - 2.12.2018
Giresun Turizminde Hedef İran Pazarı
Tebriz, Urmiye ve Hoy gibi kentlerde faaliyet gösteren 17 acentenin temsilcileri, Kuzalan Tabiat Parkı, Mavigöl, Kulakkaya Yaylası ve tarihi Zeytinlik Semti'ni ziyaret etti.
Kuzalan Tabiat Parkı - 16.10.2018
Kuzalan Tabiat Parkı'nda Çalışmalar
Giresun Valiliği, Dereli ilçesinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı içerisindeki 4,5 kilometrelik yolun 15 Aralık'a kadar tamamlanacağını bildirdi.
Kuzalan Tabiat Parkı - 16.10.2018
Giresun Mavi Göl'de Sonbahar Güzelliği
Giresun Mavi Göl'de sonbahar güzelliğiMavi Göl'de sonbahar güzelliğiGİRESUN'un Dereli ilçesi Kuzalan Tabiat Parkı'ndaki Mavi Göl, sonbaharda turkuaz rengi ile oluşan eşsiz görüntüsüyle ilgi odağı oluyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 24.9.2018
Kuzalan Tabiat Parkı'nda "Tabiat Eğitimi ve Yürüyüşü" Etkinliği
Dereli ilçesinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı'nda "Tabiat Eğitimi ve Yürüyüşü" etkinliği gerçekleştirildiği bildirildi.
Kuzalan Tabiat Parkı - 24.8.2018
Tatilciler Giresun'da Yaylaları Tercih Etti
Kümbet, Kulakkaya ve Bektaş yaylaları ile Kuzalan Tabiat Parkı en çok ziyaret edilen yerler arasında yer aldı.
Kuzalan Tabiat Parkı - 21.8.2018
Doğaseverlerin Uğrak Noktası: Kuzalan Tabiat Parkı
Giresun'da şelaleleri, gölleri ve subasar ormanlarıyla dikkati çeken Kuzalan Tabiat Parkı, doğaseverleri cezbediyor.
Kuzalan Tabiat Parkı - 10.8.2018
Tamzara Ekolojik Pazarı Kuruluyor
Çalışma ile ilgili bilgi veren GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, "Tamzara Kadınlar Pazarı Tamzara'da Evlerde Üretilen Ürünler Belediye, Muhtarlık ve Kadın kooperatifinin denetiminde turistler ve yöre halkı ile buluşacak. İlk aşamada meyve ve sebze kuruları, ev yapımı pastalar ve börekler, meyveler ve ceviz, süt ürünleri, şerbet ve hoşaflar, reçel ve pekmezler, yerli buğday ve mısırdan ev ekmeği ve şifalı bitkilerden oluşan ürünlerin satışının yapılmasını planlıyoruz. Pazar günü olmasını özellikle tercih ettik. Tamzara Kümbet yaylasına, Kuzalan tabiat parkı ve Mavi Göl'e 1 saat mesafede inşallah Eğribel tünelinden sonra bu süre 30 dakikaya düşecek.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzalan Tabiat Parkı Haberleri | Kuzalan Tabiat Parkı Haber - Haberler - Kuzalan Tabiat Parkı haberleri, son dakika kuzalan tabiat parkı haber ve gelişmeleri burada. Giresun'un tabiat parkları güz renkleriyle büyülüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 03:34:54. #1.14#
title