Kutlu Doğum Haftası - Sivas/

Kutlu Doğum Haftası - Sivas/

18.04.2016 21:33 | Son Güncelleme: 18.04.2016 21:33

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinliklerden görüntler Öğrencilerin "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri Kızıltepe'de kutlu Doğum haftası etkinliği Kutlu Doğum Haftası Şarkışla ilçesindeki etkinlikte 450 öğrencinin rol aldığı "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri oluşturuldu Şarkışla'da Kutlu Doğum Haftası kapsamında, 450 öğrencinin rol aldığı "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri oluşturuldu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Etkinliklerden görüntler

Öğrencilerin "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri

Kızıltepe'de kutlu Doğum haftası etkinliği Kutlu Doğum Haftası

Şarkışla ilçesindeki etkinlikte 450 öğrencinin rol aldığı "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri oluşturuldu

Şarkışla'da Kutlu Doğum Haftası kapsamında, 450 öğrencinin rol aldığı "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri oluşturuldu.

Kaymakam Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, daire amirleri ve sivil toplum örgütleri, Emtia Pazarı'nı ziyaret edip, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle esnafa gül dağıttı.

Daha sonra ilçeye bağlı Kızılcakışla köyünde, Kızılcakışla İlkokulu ile Fatih Ortaokulu'nun düzenlediği etkinliğe katılan protokol üyeleri, okulun bahçesinde öğrencilerin hazırladıkları programı izledi.

Buradan Gürçayır Beldesinde düzenlenen programa geçen protokol üyeleri, öğrencilerin oluşturduğu koro ekibinden ilahiler dinledi, sema gösterisini izledi.

Protokol üyeleri, son olarak ilçe merkezindeki Anadolu Şarkışla İmam Hatip Lisesinin hazırladığı koreografileri ilgiyle takip etti. 450 öğrencinin rol aldığı "Lafzatullah" ve "Muhammed" koreografileri beğeni topladı.

Kaymakam Pektaş ve Belediye Başkanı Oğuz, öğrencileri tebrik etti.

Kızıltepe'de "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği

İstanbul Müftüsü Yaran:

"Gelin birlikte olalım ama birlikte olmak için önce tevhid inancını içinize iyi yerleştirmeniz lazım. Kalplerimizde birliği sağlamamız lazım, bunları sağlarsak aramızda toplum olarak vahdeti sağlamış oluruz. Beraber olmuş oluruz, bir olmuş oluruz"

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla program düzenlendi.

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen etkinlik Abdullah Aktürk'ün okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve ardından sinevizyon gösterimi yapıldı.

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, burada yaptığı konuşmada, bu yılki programın "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı gerçekleştirildiğini söyledi.

İslamiyet'in dünyaya iyi gösterilmediğini ifade eden Yaran, "İslam'ı dünyaya iyi göstermek için hep başa dönüyorum tevhid kalbimizde içimizde gerçekleşecek sonra hanemizde etrafımızda ve iyilerin sayısı artacak. 'Gelin birlikte olalım' bu sene ki cümlemiz bu ama birlikte olmak için önce tevhid inancını içinize iyi yerleştirmeniz lazım, kalplerimizde birliği sağlamamız lazım bunları sağlarsak aramızda toplum olarak vahdeti sağlamış oluruz. Beraber olmuş oluruz, bir olmuş oluruz" şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberliğin değerinin iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Yaran, düşmanın uyumadığını ve faaliyetine devam edeceğini bunun için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini vurguladı.

Yaran, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunları yapacağız, yoksa düşman bizi böler. Mezhepler böler, 'sen şu mezheptensin', 'ben bu mezheptenim' der, böler. 'Meşrep' der böler, 'tarikat' der böler, etnik yapımıza göre ırktan böler ama bizim aynı ağacın kökleri olduğumuzu bilmemiz lazım. Biz İslam ağacını besleyeceğiz bizi kesmeye çalışan o ağaçla irtibatımızı koparmaya çalışanlar olur ama irtibatımız koptuktan sonra kök olarak biz de kurur gideriz. Birileri atar ateşe yakar ısınır keyfine bakar. Cenabıhak öncelikle kendi içimizde tevhidi gerçekleştirmeyi nasip eylesin."

Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan ise Diyanet İşleri Başkanlığının ülkenin ve bölgenin ihtiyaç duyduğu önemli konuları "Kutlu Doğum Haftası" programlarıyla çok güzel bir şekilde birçok yerde icra ettiğini belirtti.

Düzenlenen programın önemine değinen Güldoğan, "Ben bu kutlu haftanın bu güzel sohbetin bu güzel buluşmanın ülkemizin huzuruna birliğine kardeşliğine vesile olmasını yüce mevlamdan niyaz ediyorum" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Kaymakam Güldoğan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Yaran'a plaket takdim etti.

Program, Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un duasıyla sona erdi.

Kutlu Doğum Haftası - Sivas/
Kutlu Doğum Haftası - Sivas/
Kutlu Doğum Haftası - Sivas/

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kutlu Doğum Haftası - Sivas/ - İstanbul
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 20:55:44. #1.14#
title