Kuşadası'nda Öğretmenlerden Şiir ve Müzik Dinletisi

Kuşadası'nda Öğretmenlerden Şiir ve Müzik Dinletisi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kuşadası'na Gelişinin 84. Yıldönümü Nedeniyle Düzenlenen Etkinlikler Büyük İlgi Gördü.

Kuşadası'nda Öğretmenlerden Şiir ve Müzik Dinletisi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kuşadası'na gelişinin 84. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü.

Kuşadası Kaymakamlığı tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kuşadası'na gelişi dolayısı ile Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen kutlama programı ilgi gördü. Etkinliğe Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Garnizon Komutanı Binbaşı Umut Bütün, Başsavcı Cuma Dağlı, Belediye Başkan Vekili Erol Soysal, Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, İlçe Milli

Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, Türkiye'nin ilk Adalet Bakanı Kuşadalı Mahmut Esat Bozkurt'un kızı Gün Tekand Bozkurt'un konuşmasıyla başladı. Lotuns Davası'yla ünlü Medeni Kanun'un mimarı Mahmut Esat Bozkurt'un kızı Gül Tekand Bozkurt, babası ile Atatürk arasında geçen önemli iki aolyı aktardı. Tekand'ın konuşması ile duygulanan dinleyiciler, kendisini dakikalarca ayakta alkışladı.

Programın devamında Kuşadası'nda çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlerden oluşan koro tarafından şiir ve müzik dinletisi sunuldu. Atatürk'ün sevdiği şarkıların da seslendirildiği program, öğrenciler tarafından sunulan halk oyunları gösterileri ile son buldu.

(ZH-OK-Y)