Haberler

Osmaneli Panayırı Renkli Görüntülere Ev Sahipliği Yapıyor

Son Güncelleme:
Kültür Sanat Haberleri

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde düzenlenen panayır renkli görüntülere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Çocuklar için düzenlenen etkinlikle başlayan panayır, gençlere ve yetişkinlere de keyifli anlar yaşatıyor. Geleneksel Türk Halk Oyunları, yerel sanatçıların lansmanı ve müzik ziyafeti gibi etkinliklerle panayır renkleniyor.

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde düzenlenen panayır renkli görüntülere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Çocuklar için düzenlenen etkinlikle başlayan Osmaneli panayırı gençlere ve yetişkinlere de keyifli anlar yaşatıyor. Sahne alan Osmaneli Halk Oyunları Ekibi geleneksel Türk Halk Oyunları ile izleyenleri büyüledi. Ardından Lefle türküleri albüm lansmanı yerel sanatçılar gerçekleşti. Duygu dolu ezgileriyle izleyiciyi büyüleyen sanatçılar duygusal bir yolculuk oluşturdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Orkestrası sahne aldığında izleyiciler büyük bir coşkuyla alkışladı. Orkestra izleyiciye unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Panayırın son etkinliği ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi oldu. Sahne alan ekip etkinlikleri ile hem izleyenleri coşturdu hem de unutulmaz anlar yaşattı. Geleneksel enstrümanlar ile hem çaldılar hem de izleyenleri büyüleyerek muhteşem bir final kapanışı yaşattılar.

Tarihi Osmaneli Panayırı devam ederken dışarıdan gelen yoğun ilgiyle rengarenk görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. - BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Osmaneli Bilecik Kültür Sanat Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title