Haberler

Köylü Ressam" Çocuklarla Buluştu

Abone Ol

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ressam Halil Basri Uluğ, öğrencilerle söyleşisi, - Ressam Uluğ'un öğrencilere tuval üzerinde resim yapmayı anlatması, - Öğrencilerin resim çalışmaları, - Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Celal Akarsu'nun konuşması, - Ressam Halil Basri Uluğ'un konuşması, - Bir öğrencinin konuşması, Ressam Uluğ, çocuklarla buluştu Ankara'nın Çubuk ilçesinde "köylü ressam" olarak tanınan Halil Basri Uluğ, Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlenen etkinliklerde öğrencilerle bir araya geldi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ressam Halil Basri Uluğ, öğrencilerle söyleşisi, - Ressam Uluğ'un öğrencilere tuval üzerinde resim yapmayı anlatması, - Öğrencilerin resim çalışmaları, - Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Celal Akarsu'nun konuşması, - Ressam Halil Basri Uluğ'un konuşması, - Bir öğrencinin konuşması, Ressam Uluğ, çocuklarla buluştu Ankara'nın Çubuk ilçesinde "köylü ressam" olarak tanınan Halil Basri Uluğ, Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlenen etkinliklerde öğrencilerle bir araya geldi.Uluğ, okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinliklerde, öğrencileri resim, maket ve doğa fotoğrafı konularında slayt eşliğinde bilgilendirdi. Çocuklara resim sanatının inceliklerini anlatan Uluğ, yaptığı çalışmalardan örnekler verdi.Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Celal Akarsu, Uluğ'u yıllardır tanıdığını ve çalışmalarını takip ettiğini söyledi.Uluğ'un öğrencilere resimle ilgili bilgiler vermesi için bu etkinliği düzenlediklerini belirten Akarsu, "Öğrencilere değerli bir katkısı olması için Halil beyi okulumuza davet ettik. Kendisi bize ilçemizdeki doğayı gösterdi, yaptığı resimleri ve özellikle de bahçede yaptığı resimlerini anlattı. Biz de özellikle resim alanına yönelmiş öğrencilerimizin Halil beyden esinlenmesini, bilgi almasını, özverili çalışmaların nasıl yapıldığını, yaz tatilinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğini öğrenmelerini istedik. Çok güzel bir çalışma oldu. İnşallah öğrencilerimiz de yaz tatilini değerlendirirler" diye konuştu.Uluğ da "Görülen veya hayal edilen bir manzara tuvale nasıl aktarılır, resim nasıl çizilir, öğrencilere bunlar hakkında bilgiler verdik. Verilen bilgilerin ardından öğrencilerimizle resim çizdik. Öğrenciler, yaz boyunca da resim çizmeye devam edecek" dedi.Öğrencilerden Berat Gündoğmuş ve Şevval Nur Şahan ise etkinliğin faydalı olduğunu belirterek, Uluğ'a ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Halil Basri Uluğ Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu? Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Hatayspor - Antalyaspor maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! 3 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 3 Aralık Pazar burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? MasterChef Sergen nerede, Sergen yok mu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title