Kazım Öz'ün Son Filmi "ZER" - Haberler
Haberi Paylaş

Kazım Öz'ün Son Filmi "ZER"

Bültenler - Kültür Sanat
Kazım Öz'ün Son Filmi 'ZER'

Kazım Öz'ün son filmi "Zer" Fransa'nın önde gelen film festivallerinden Nancy Uluslararası Film Festivali'ne seçildi.


"Zer" bu yıl 23 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23. Nancy Uluslararası Film Festivali'nin en prestijli bölümlerinden, açık hava film gösterimlerinin yer aldığı "Yıldızların Altında" bölümünde gösterilecek.

Birbirinden seçkin filmlerin yer aldığı "Yıldızların Altında" bölümünde, "Zer"in yanı sıra dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan ünlü Macar yönetmen Kornél Mundruczó'dan "La Lune de Jupiter" (Jüpiter'in Ayı) ile Fatih Akın'dan "Tscick" (Elveda Berlin) filmleri de yer alıyor.

Başrollerini Nik Xhelilaj, Güler Ökten ve Levent Özdilek'in paylaştığı "Zer" filminde, kanser tedavisi için New York'a getirilen babaannesi Zarife ile bu süreçte daha da yakınlaşan genç müzisyen Jan'ın, babaannesinin kendisine söylediği bir şarkının peşinden köklerine ve bastırılmış toplumsal travmaların izine doğru çıktığı yolculuğun hikâyesi anlatılıyor.

Bültenler / Kültür Sanat

Eylül, Nancy, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title