Kavuğu Levent Kırca'dan Teslim Alacak - Haberler
Haberi Paylaş

Kavuğu Levent Kırca'dan Teslim Alacak

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Kavuğu Levent Kırca'dan Teslim Alacak

Usta oyuncu Ahmet Çevik, 18 Aralık günü Profilo Kültür Merkezi'nde 'Pardon Bekar mısınız?' adlı oyunun galasında Levent Kırca'dan Behzat Budak Haki'nin kavuğunu alacak.

Mustafa Arıkoğlu'nun yazdığı, yönetmenliğini Apo Kaya'nın yaptığı başrolleri Ahmet Çevik, Tuğba Özay, Dost Elver, Selin Bayraktar, Ender Gülçiçek, Hakan Kutlay Kutlu, Şehmus Akbulut, Yağız Sanal, Sinan Bengier ve Meral Küçükerol'un paylaştığı 'Pardon Bekar mısınız?' oyunun gala gecesinde Ahmet Çevik, Darulbedayi sanatçısı Behzat Budak Haki'nin şu an Levent Kırca'da bulunan kavuğunu devralacak.

ÇEVİK HERKESİ OYUNA DAVET ETTİ

Behzat Budak Haki'nin kavuğu ailesi ve müze kurultayının uygun görmesiyle daha önce Levent Kırca'ya verilmişti. Levent Kırca, Oya Başar'ın da katılacağı gala gecesinde kavuğu törenle Ahmet Çevik'e teslim edecek. Ahmet Çevik, efsane sanatçı Behzat Budak Haki'nin kavuğunu usta sanatçı Levent Kırca'nın elinden alacağı için çok heyecanlı olduğunu belirterek herkesi oyununa davet etti. Oyun 18 Aralık Perşembe günü saat 20:30'da Profilo Kültür Merkezi'nde düzenlenecek gala ile gerçekleşecek. 'Pardon Bekar mısınız?' adlı oyun daha sonra Türkiye'nin çeşitli illeri ve yurtdışında turneye çıkacak.

KİRACI-EV SAHİBİ İLİŞKİSİNE FARKLI BİR BAKIŞ

Huysuz ve tutucu bir adamın evini kiralamak zorunda kalan Burcu (Tuğba Özay) ve Damla (Selin Bayraktar) adlı 2 öğrenciyle çatkapı gelen davetsiz arkadaşları, Burcu'nun aykırı ailesi, ev sahipleri ve tuhaf oğlu arasındaki köşe kapmacayı anlatan oyun 2 perdeden oluşuyor. Bekârlara ve erkek öğrencilere karşı takıntılı olan ev sahibinin yeni kurbanları Burcu ve Damla olmuştur. Ev sahibi olmanın verdiği yetkilere dayanarak oluşturduğu yasalarıyla ve kendince yeniden yorumladığı "namus" kavramına olan derinden bağlılığıyla hayatı kiracılarına zehir eder. Ama kendisi için hazırlanmış ilahi tokattan habersizdir.

Kiracı – Ev sahibi ilişkisini alışılagelmedik bir üslupla anlatan 'Pardon Bekar mısınız?' Ahmet Çevik Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Mustafa Arıkoğlu'nun yazdığı oyunu, ödüllü yönetmen Apo Kaya yönetirken; müziklerini Aras Deniz Sipahi, koreografilerini ise Pınar Ataer yaptı.

Bültenler / Kültür Sanat

Selin Bayraktar Levent Kırca Tuğba Özay Profilo Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title