Gülün Adı'nı Sevenler Bunu Sevecek! - Haberler
Haberi Paylaş

Gülün Adı'nı Sevenler Bunu Sevecek!

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Gülün Adı'nı Sevenler Bunu Sevecek!

SÜRÜ'nün Yazarından bir Uluslararası Bestseller daha!

Frank Schätzing

Umberto Eco'nun Gülün Adı adlı romanındaki zengince kurgulanmış sahneleri ve tarihi detayları sevmiş olan okuyucular, Frank Schätzing'in Orta Çağ'ı görkemle canladırdığı bu romana hayran olacak!

"Sürükleyici aksiyon sahneleri... Schätzing hikaye anlatımındaki müthiş yeteneğini sergiliyor ve şöhretini pekiştiriyor."

PUBLISHER WEEKLY

Yıl 1260. Avrupa'nın en iddialı yapısı olan büyük katedral yavaşça Köln sokakları üzerinde yükseliyor, göğe ulaşmış kulelerinin ve payandalarının gölgesinde ise doğaüstü yeteneklere sahip bir suikastçı yeni avlanma alanını gözlüyordu.

İnsandan çok bir gölgeyi andıran katil ilk kurbanının canını almakta hızlıdır; ama bu cinayetin bir tanığı vardır: Tilki Jacop adlı, alev saçlı bir hırsız. Siyahlara bürünmüş heyuladan korkmakta haklı olan Jacop, canını kurtarmak için kaçmaya başlar; bizzat Ölüm Meleği tarafından kovalanmakta olduğuna emindir.

Kurnaz Tilki, şehrin sokaklarını avcunun içi gibi bilmesine rağmen en sevdiği silah tabanca kabzalı bir arbalet olan zalim ve yaman katilden bir türlü kurtulamaz. Kader, aldığı yaralar ve çaresizlik Jacop'u elbise boyacısı güzel bir kız, onun ayyaş bir serseri olan babası ile bilge bir din adamı olan ve fikir tartışmalarını şarabı sevdiği kadar seven amcasından yardım istemek zorunda bırakır.

Bir arbalet okuyla gelecek zamansız ölümün tehdidi enselerindeyken, Jacop'un alışılmadık çetesi kendilerini bastırılamaz bir intikam arzusundan doğan ve şehri paramparça edecek bir komployla karşı karşıya bulur.

Sokaklar kana bulanmak üzeredir.

ÖVGÜLER:

"...hayran bırakan orijinallikte bir çalışma....yazar keyifle okutmakla kalmıyor, oldukça da eğlendiriyor. Şiddetle tavsiye..." LIBRARY JOURNAL

"Schätzing, dönemin atmosferini inandırıcı bir canlılıkla romana yansıtıyor ve bu kitabı türünün zirvesine taşıyor." The INDEPENDENT

"Tümüyle farklı bir birşey... büyüleyici" The TIMES

"...dikkatle araştırılmış görkemli bir hikaye....temposu hiç düşmeyen bir yazım tarzı. Harika bir gerilim..." EKZ

"...toplumun zirvesindeki egemenlik savaşının hikayesi; diğer tarihi romanların çok ötesinde. Muazzam." Rheinische POST

Frank Schätzing (Köln, 1957) iletişim bilimleri okudu ve bir süre bir reklam ajansı yönetti. 1990'da yazar olmaya karar verdi ve kısa hikayeler yazmaya başladı. 1995'te ilk romanını yayımlayan Schätzing, 2004 yılında ise satış rekorları kıran uluslararası bestseller romanı Sürü ile dünya çapında üne kavuştu. Schätzing boş zamanlarında gelecek araştırmalarıyla ilgilenmektedir.

ÖDÜLLERİ: 2002 – Köln Edebiyat Ödülü; 2004 – Corine Edebiyat Ödülü; 2005 – Kurt-Lasswitz Ödülü,

En İyi Roman, Sürü; 2005 – Alman Bilim Kurgu Ödülü, En İyi Roman, Sürü; 2005 – Goldene Feder Ödülü, En İyi Roman, Sürü; 2005 – Alman Gerilim Ödülü, En İyi Roman, Sürü; 2006 – Dr. Kurt Neven DuMont Madalyası, Batı Alman İletişim Akademisi

Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title