Haberler

Dört Kadim Kent Sergisi Ankara'da Açıldı

Güncelleme:

Çukurambar Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen sergide, eğitim verilen öğrencilerin ebru, katı' hat, tezhip ve minyatür sanatıyla hazırladığı Mekke, Medine, Kudüs ve İstanbul temalı eserler sergileniyor.

Farklı sanat dallarından eserlerin sergilendiği "Dört Kadim Kent Sergisi" Ankara'da açıldı.

Çukurambar Kültür Sanat Merkezi'nin ev sahipliği yaptığı ve NAKKAŞ Derneği işbirliğiyle düzenlenen sergide, eğitim verilen öğrencilerin çalışmaları yer alıyor.

Sergide, ebru, katı' hat, tezhip ve minyatür sanatıyla hazırlanan Mekke, Medine, Kudüs ve İstanbul temalı eserler sergileniyor.

NAKKAŞ Derneği Başkanı Hülya Uşan, sergi alanında yaptığı açıklamada, geleneksel İslam sanatları ve kültürel mirası koruma amacıyla derneği kurduklarını anlattı.

Bugünkü sergiyi farklı illerde de açmak istediklerini belirten Uşan, "Öncelikle İstanbul merkezli olarak sonrasında da belki uluslararası arenada ülkelere kendi öz kültürümüzü, kadim kültürümüzü tanıtmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Çukurambar İstanbul Ankara Kudüs Mekke Kültür Sanat Güncel Haberler

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

AK Parti'den Özel'in Cumhur İttifakı'na yönelik sözlerine tepki: Bu bir siyasi saldırganlıktır

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Yaşlı adam, kızını ve torununu kurşun yağmuruna tutarak katletti

Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Merkez Bankası rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Şırnak bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Karne günü okula serbest kıyafet mi, üniformalı mı gidilecek? Sivil kıyafetle gidilebilir mi? Şanlıurfa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Sivas bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 13 Haziran günün maçları nereden izlenir? Sinop bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! 14 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 14 Haziran burç yorumları nedir? Siirt bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Samsun bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Sakarya bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Rize bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Osmaniye bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Ordu bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Niğde bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri!
Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title