Haberler

Çetin Altay, Akşehir'i gezdi

Güncelleme:

64. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'nde temsili Nasreddin Hoca olma görevini üstlenen Çetin Altay, Akşehir'in tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi. Altay'a Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Korkusuz eşlik etti. Gezisi sırasında vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Altay, bol bol fotoğraf çektirdi. Altay, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Akşehir'e hayran kaldığını belirterek, Nasreddin Hoca'yı canlandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

64. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği'nde temsili Nasreddin Hoca olma görevini üstlenen sinema ve tiyatro sanatçı Çetin Altay, Akşehir'in tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi.

Altay'a gezisi sırasında Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Korkusuz eşlik etti.

Gezisi sırasında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sanatçı, esnaf ve vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Çetin Altay, gazetecilere ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Akşehir'e hayran kaldığını belirterek şunları söyledi:

"Temsili Nasreddin Hoca olma teklifi aldığında çok mutlu oldum. Buraya geldiğimde çok daha başka bir boyuta geçtim. Çünkü 1200'lü yıllarda yaşamış Nasreddin Hoca gibi gerçekten çok nüktedan ve o zamanlarda bile bu zamanın mizahını yapabilen başka bir akla sahip birisinin canlandırmaya çalışmak müthiş bir şey. Onun kıyafetlerini giydikten sonra ve onun evine, dolaştığı sokaklara gelince beni de heyecan bastı. Gerçekten Nasreddin Hoca'yı 1 günlük de olsa böyle kaftan giyerek, kavuk takarak onunmuş gibi olmak ya da insanlara o gözle bakmak beni hem duygulandırdı hem de onurlandırdı. İnşallah bundan sonra hep gelirim."

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Mehmet Korkusuz Nasreddin Hoca Salih Akkaya Çetin Altay Altay Kültür Sanat Haberler

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Özel'in 'Belediyelerimizde akraba ataması yok' sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Özel'in "Belediyelerimizde akraba ataması yok" sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 60 zam

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title