Haberler

Kudüs'te "Cam Üzerine Resim" Sergisi Açıldı

Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve İbrahimiye Koleji işbirliğiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'te "Cam Üzerine Resim" sergisi açıldı.

Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve İbrahimiye Koleji işbirliğiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'te "Cam Üzerine Resim" sergisi açıldı.

Doğu Kudüs'teki Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin galerisinde açılan sergide, İbrahimiye Koleji'nde sanat öğretmeni olarak görev yapan Hale Bakri'nin cam üzerine yaptığı 40 resim sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Aynı zamanda ressam olan Bakri'nin yaklaşık 2 yıllık çalışmasının ardından ortaya koyduğu eserlerin yer aldığı sergi tasavvuf temalı resimlerden oluşuyor. Katılımın yoğun olduğu sergide, Bakri'nin cam üzerine çizdiği resimler ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Sergi açılışının ardından AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Bakri, sergiye ev sahipliği yapmasından dolayı Kudüs Yunus Emre Türk Merkezine teşekkür etti. Söz konusu serginin büyük bir birikim sonucu ortaya çıktığını belirten Bakri, eserlerinde tasavvuf temalarına ağırlık verdiğini ifade ederek aslen Şamlı olduğunu orada birçok Sufi ayinine katıldığını söyledi. Bakri, "Hallac-ı Mansur'un şiirlerini okudum ve gerçekten çok beğendim. Buradan yola çıkarak doğan bir güneş ve batan bir güneşi resmettim. Allah aşkından dönen bir dervişi de çizdim. Buna uygun şiirleri de tabloların üzerine yazdım." dedi.

"Kudüs'teki kültürel hayata katkı sunduğumuz için memnunuz"

Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Reha Ermumcu da sergiye olan ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Kudüs'ün en köklü ve prestijli eğitim kurumlarından İbrahimiye Koleji'nde geçen yıl eylül ayından bu yana Türkçe dersleri verdiklerini ifade eden Ermumcu, şöyle konuştu:

"İbrahimiye Koleji'yle olan eğitim iş birliğimizi kültürel alanda da geliştirmek istedik. Bu amaçla da İbrahimiye Koleji'nde uzun yıllardan beri sanat öğretmenliği yapan Hale Bakri'nin kişisel sergisini Kudüs Yunus Emre Kültür Merkezinde açtık. Kudüslüler sergiye yoğun ilgi gösterdi. Kudüs Yunus Emre Kültür Merkezi olarak böyle bir sergiye ev sahipliği yaparak Kudüs'teki kültürel hayata katkı sunduğumuz için oldukça memnunuz."

"Cam Üzerine Resim" sergisi pazartesi gününe kadar Kudüs'te yaşayan sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kudüs Yunus Emre Kültür Merkezi, Filistin'deki sanat faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla başta resim sergisi, konser ve şiir dinletileri gibi birçok alanda faaliyetler yürütüyor.

Kaynak: AA / Güncel

Yunus Emre Kudüs Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title