Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veli ne yapacak? İşte detaylar

Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veli ne yapacak? İşte detaylar

09.09.2020 07:31 | Son Güncelleme: 09.09.2020 07:52

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de 1. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu. Çocuğunu okula göndermek istemeyen veli ise okul idaresine mazeret bildirdiği takdirde öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yaptığı açıklamada "21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece halihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız." ifadelerini kullandı. Bu süreçte 1. sınıflar uyum haftasında 1 gün diğer haftalarda ise 2 gün okula gidecek. Bakan Selçuk, çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerin de bu durumu okul yönetimine bildirmeleri gerektiğini ifade etti.

"DEVAMSIZ SAYILMAYACAK"

Çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerin merak ettiği konunun detaylarını ise Bakan Selçuk şu sözlerle anlattı "Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır.

"OKULDA KALIŞ SÜRELERİ KISALTILACAKTIR"

Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak, azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir.

"HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ"

Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkanları bir arada kullanılarak eğitim öğretime devam edilecektir. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır. Yüz yüze eğitimde temizlik ve hijyen konusunda, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz.

Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan birinci sınıf öğrencilerimizi; seyreltilmiş sınıflarımız, eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları temassız oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimiz ve elbette ki bu süreci omuzlayacak öğretmenlerimizin gayretleriyle karşılayacağız. "

DİLEKÇEDE BELİRTMELERİ YETERLİ

Öte yandan velilerin okul yönetimine yazdıkları dilekçede çocuklarını göndermeme nedeni olarak "kronik rahatsızlık" veya "endişe duyduklarını" yazmaları yeterli olacak.

Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veli ne yapacak? İşte detaylar
Haber Yorumları (202)
AYSEL GÜZEL: miyorum elbeteki okusun istiyorum ama bu durumda göndermek istemiyorum ve lütfen uazaktan egitim ebadan devam etsin çok rica ediyorum bu durumda hastalık iyice artacak çocuk bunlar sonucta uzaktan oyun oynamak nedir yada temas etmemek nedir bilmezle oyunu görünce herşeyi unuturlar koca koca insanlar söz dinlemiyor ki çocuklar nasıl uyum sağlıcak 7 aydir biz hic keyfi gezmedik 7 aydır markete bile gitmedik eşim gitti sadece mucburi olarak ama kurunun yaninda yasta yandi yani bu durumda gondermek istemiyorum ben çocuğumu
AYSEL GÜZEL: okullar açılmasın kesinlikle dondurulsun yada uzakta eytim devam etsin ebadan zomdan okularin acilmasina karsiyim kesinlikle ben çocuğumu göndermek istemiyorum
AYSEL GÜZEL: okullar açılmasın kesinlikle dondurulsun yada uzakta eytim devam etsin ebadan zomdan okularin acilmasina karsiyim kesinlikle ben çocuğumu göndermek istemiyorum
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Koronavirüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veli ne yapacak? İşte detaylar - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 09:02:24. #1.14#
title