Konya Barosu'nun Kadın Avukatları Kahvaltıda Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Konya Barosu'nun Kadın Avukatları Kahvaltıda Buluştu

Konya Barosu'nun Kadın Avukatları Kahvaltıda Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıda kadın avukatlar bir araya geldi.

Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıda kadın avukatlar bir araya geldi.

Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir otelde düzenlediği kahvaltıya, Konya merkez ve ilçelerinden yaklaşık 100 kadın avukat katıldı. Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Süheyla Şahin, kadınları ve aile bütünlüğünü koruyan çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Konya Baro Başkanı Avukat Fevzi Kayacan, töre cinayetlerinin hala devam ettiğini hatırlatarak kadın olmanın zorluğuna dikkat çekti. Başkan Kayacan, "Bu ülkede hala töre cinayetleri var. Boşanamıyor kadınlar. Boşansalar da yaşama imkanı bulamıyorlar. Bir şekilde katlediliyorlar. Bu hadiseler münferit değil. Bu belirli bir organize dahilinde olan hadiselerdir. Hukuk devletini, insan hak ve özgürlüklerini benimsemiş, Avrupa Konseyi'ne üye olmuş, Avrupa Birliği'ne namzet olan ülkemizde halen töre cinayetleri varsa, oturup düşünmek gerekir. Hakikaten bu zorluğu hep birlikte yaşıyor olmamız gerekir" ifadelerini kullandı. - KONYA

Konya Barosu'nun Kadın Avukatları Kahvaltıda Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Dünya Kadınlar Günü, Fevzi Kayacan, Konya, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title