Konmak 2008 ve Konelex 2008 Fuarları Açıldı

Konmak 2008 ve Konelex 2008 Fuarları Açıldı

Tüyap Konya Fuarcılık A.ş Tarafından Düzenlenen ve Türkiye'nin En Büyük Makine İşleme Makineleri Fuarı Olan Konmak 2008 ve Konelex 2008 Fuarı Düzenlenen Törenle Açıldı. 4 Gün Açık Kalacak Olan Fuara 15 Ülkeden 297 Firma ve Temsilcisi Katılıyor.

Konmak 2008 ve Konelex 2008 Fuarları Açıldı

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin en büyük makine işleme makineleri fuarı olan Konmak 2008 ve Konelex 2008 Fuarı düzenlenen törenle açıldı. 4 gün açık kalacak olan fuara 15 ülkeden 297 firma ve temsilcisi katılıyor.

KTO-TÜYAP Uluslarası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılış törenine Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bekir Duvarcı, oda başkanları ve firma temsilcileri katıldı. Açılış öncesi konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, Türkiye'nin en önemli ve büyük fuarını açtıklarını belirterek, "Bu fuarda fabrikalar üreten, makineler üreten makineleri sanayicilerimize sunuyoruz. Bu fuarı Konya'da düzenlememizin sebebi Konya'nın makine sanayiinde giderek gelişen ve ismini dünyaya duyuran bir kent olmasıdır. Konya'da faaliyet gösteren başlıca sektörler, makine imalat, tarım makineleri ve otomotiv yan sanayi. Bunların tamamı da metal işleme makineleriyle ilgili sektörler. Bu nedenle bu fuarın ilimizde düzenlenmesi oldukça manidar" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'da yaşanan sentezin ve her alanda önemli çalışmalara imza atılmasının kenti önemli bir yere getirdiğini ifade ederek, Türkiye ekonomisindeki gelişmelerin Konya ekonomisindeki gelişmelerle paralel ilerlemesi durumunda Türkiye'nin şu anda farklı ufuklara yol açıyor olacağını ifade etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek fuarı ziyarete açtı. Bir süre fuarı gezen davetliler, stantları gezerek sergilenen ürünler hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı. Türkiye'nin en büyük ve geniş kapsamlı metal işleme makineleri fuarı olma özelliği taşıyan ve 4 gün süreyle açık kalacak olan fuara 15 ülkeden 297 firma ve temsilcisinin katıldığı bildirildi.

(MÇ-FM) 01.05.2008 15:54 TSİ

Kaynak: İHA