Komplo Teoricileri, 800 Yıllık Cep Telefonu Bulunduğunu İddia Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Komplo Teoricileri, 800 Yıllık Cep Telefonu Bulunduğunu İddia Etti

Haberler.com - Haberler | Dünya

Bilim insanlarının Avusturya'da arkeolojik kazıda cep telefonunun kilden kopyasını bulduğu iddia edildi. Komplo teoricileri, bunun zamanda yolculuğa dair bir kanıt olduğu iddiasında.

Bilim insanlarının "800 yıllık bir cep telefonu" keşfettiği iddia ediliyor. Komplo teoricileri "800 yıllık cep telefonu"nun ileri bir uygarlığa ve zamanda yolculuğa kanıt olabileceğini söylüyor.

"CEP TELEFONUNUN KİLDEN KOPYASI"

Avusturya'nın Salzburg şehrindeki bir arkeolojik kazıda bilim insanlarının cep telefonunun kilden bir kopyasının bulunduğu iddia edildi.

"ÇİVİ YAZISIYLA YAZILMIŞ ŞEYLER VAR"

Cep telefonu şeklindeki nesnede çivi yazısı diye bilinen bir yazı stili mevcut.

İlk yazı sistemlerinden çivi yazısı, antik Sümerliler tarafından oluşturuldu.

"ZAMANDA YOLCULUĞA KANIT SUNUYOR"

Şimdi komplo teoricileri, bunun bir ileri uygarlık ve zamanda yolculuğa işaret ettiğini ileri sürerek bulunan nesneye büyük rağbet gösterdi.

Komplo teorileri geliştiren tothedeathmedia.com "Haberler e göre Salzburg'daki arkeolojik kazılar sırasında bilim insanları garip bir şekilde cep telefonuna benzeyen, 13. yüzyıldan kalma gizemli bir insan eseri buldu. Çivi yazısı genelde günümüz Irak ve İran'ında (Mezopotamya'da) görülüyor. Ne olduğunu açıklayamıyoruz. Gerçek olup olmadığını da söyleyemiyoruz. Ama dikkatimizi çekti ve bu nesne hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyoruz." dedi.

Ama komplo teoricileri bile keşfin gerçek olup olmadığı konusunda emin değil.

Kaynak: Dailystar.co.uk, Dave Snelling.

Komplo Teoricileri, 800 Yıllık Cep Telefonu Bulunduğunu İddia Etti
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (75)
HADİ BAKALIMMobil-IOS:Müslümanlar yapmıştır kesin recep araştırır açıklar görürsünüz
yaren:simdi bilim adamlarida sapitiyor galiba o yilarda telefon yoki cep telefonu olsun yav televizyon cikali zaten 30 sene oldu sen kalkmis 800 yuz yil onceki cep telefonu buluyon mantikli olun biraz ya
Halit kirsan:2000 yillik pil ve ampull bulunuyor irak ve civarinda istersen sen sacmalama bu telefon mantiksiz gelebilir ama teknoloji ozaman sa vardi
500