Koçtaş 28. Mağazasını Gebze'de Hizmete Açtı

Koçtaş 28. Mağazasını Gebze'de Hizmete Açtı

BASIN BÜLTENİDİR.

Koçtaş 28. Mağazasını Gebze'de Hizmete Açtı

BASIN BÜLTENİDİR.

Ev geliştirme perakendeciliği sektöründe % 45 pazar payı ile lider konumda bulunan Koçtaş, 2005 yılından bu yana izlediği hızlı mağazalaşma stratejisi doğrultusunda 28. mağazasını Gebze’de hizmete açtı. Koçtaş’ın Gebze Center’daki yeni mağazasının açılışını Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu yaptı. Koçtaş Gebze mağazasının açılışıyla ilgili olarak konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, “Türkiye genelindeki yaygınlığımızı artırmaya ve müşterilerimizle aramızdaki yakınlığı artırmaya hız kesmeden devam ediyoruz, yıl sonunda mağaza sayımızı 30’un üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu Koçtaş, Türkiye genelindeki yaygınlığını artırmak amacıyla yatırımlarına devam ediyor. Koçtaş’ın 6.500 metrekare büyüklüğe sahip, İzmit’deki 2’inci, Türkiye’deki 28. mağazası Gebze Center’da hizmete açıldı. Koçtaş Gebze mağazasının açılışı Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu tarafından yapıldı.

150 kişilik ek istihdam

2010 yılında ilk iki mağazasını Denizli ve Afyon’da hizmete sokan Koçtaş, yılın üçüncü mağazasını Gebze Center’da hizmete açtı. 6.500 metrekarelik satış alanına sahip olan Koçtaş’ın Gebze mağazasında çoğunluğu İzmitli gençlerden olmak üzere toplam 150 kişi istihdam ediliyor. Türkiye’de müşterilerine 17 ilde toplam 28 mağaza ile hizmet veren Koçtaş’ın, yeni açılan mağazası ile birlikte toplam satış alanı büyüklüğünü 150 bin metrekareye yaklaştı. Koçtaş, 2010 yılı sonunda hizmete açmayı planladığı diğer mağazalarla birlikte bu yıl için toplam 500 kişiye iş olanağı yaratmayı hedefliyor.

Koçtaş ile yerel üretici de kazanıyor

Koçtaş Gebze mağazasının açılışıyla ilgili olarak, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş’ın yatırımlarına hedeflediği şekilde hız kesmeden devam ettiğini, yıl sonuna kadar en az 3 yeni mağaza daha açarak Türkiye genelindeki yaygınlıklarının artacağını söyledi. Koçtaş’ın Gebze mağazasının 6.500 metrekarelik satış alanına sahip olduğunu ve 150 kişiye iş olanağı sağladığına dikkat çeken Alp Önder Özpamukçu, “2010 yılı sonuna kadar açılışlarımız aynı hızla devam edecek. İlerleyen aylarda Adapazarı’nda ilk, Bursa’da 2. mağazamızı açacağız” dedi. Alp Önder Özpamukçu Koçtaş’ın hizmete açıldığı illerde ‘”büyürken büyütüyoruz” düşüncesi ile ilerlediğinin ve dolayısıyla yerel üreticiye ve ekonomiye de katkı sağladığının altını çizdi.

“Gebze çok önemli bir lokasyon”

2007 yılında açılan Koçtaş İzmit mağazasının tüketicinin yoğun ilgisiyle karşılaştığını söyleyen Alp Önder Özpamukçu, yeni açılan Koçtaş Gebze mağazasının Pendik, Kurtköy, Tuzla, Hereke ve İzmit'e kadar oldukça geniş ve önemli bir bölgeye hitap edeceğine dikkat çekti. Gebze Center’ın bölgedeki ilk ve tek alışveriş merkezi olmasının, bu yatırımı yapmak konusunda kendilerini cesaretlendirdiğini söyleyen Özpamukçu sözlerine şöyle devam etti: ”Gebze, sanayi kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu bir ilçe, konum itibariyle kara, deniz, demiryolu ulaşımı bakımından önemli bir geçiş noktası. Dolayısıyla Gebze çevresinde yerleşim alanları hızla büyüyor ve gelişiyor. Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu olarak böyle kritik ve gelişen bir lokasyonda bulunmanın öneminden yola çıkarak yatırımımızı bu yönde gerçekleştirdik. Koçtaş Gebze’nin tüm İzmitlilere ve tüm İstanbullular’a hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.