Kocasakal: Orhan Gencebay'a Yazıklar Olsun

Kocasakal: Orhan Gencebay'a Yazıklar Olsun

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Almanya'da AK Parti ve Akil İnsanları eleştirdi.

Kocasakal: Orhan Gencebay'a Yazıklar Olsun

Almanya'da hafta sonu düzenlenen bir panele katılan İstanbul Barosu Başkanı Doç.Dr.Ümit Kocasakal yaptığı konuşmasında, isim vermeden AKP kükümetine yüklendi.

Krefeld'de faaliyet gösteren EKİN Derneği (Eğitim Kültür ve Entegrasyon Derneği) tarafından 'Türkiyem-Anayasa-Yargı-Basın' başlıklı bir panel düzenledi. Konuşmacı olarak Türkiye'den İstanbul Barosu Başkanı Doç.Dr.Ümit Kocasakal, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz ve Gazeteci-yazar Ümit Zileli'nin davetli olarak katıldığı panelin açış konuşmasını, EKİN Derneği Başkanı Dr.Erol Alkanoğlu yaptı.

Yoğun bir katılımın olduğu panelde son konuşmacı olarak kürsüye gelen İstanbul Barosu Başkanı Doç.Dr.Ümit Kocasakal, Türkiye'de dönem dönem oluşturulan Aydınlar ve son Akil insanlar heyeti ile ilgili "bilim adamı olabilmek için önce adam olmak lazım. Adam olmadıktan sonra, isminin önüne ne yazarsa yazsın farketmez. Bana siz bu ülkenin aydınlarındansınız diyenlere, size dava açarım. Ne kötülük yaptım ki bu ülkeye, aydın sıfatını hakediyorum" dedi ve Akil insanlar heyetinde yer alan isimleri şu sözlerle eleştirdi: "Geçenlerde, Hülya Kocyiğit'e keşke şeytana uymasaydın da, o güzel siyah-beyaz Türk filimlerin meleği olarak kalsaydın. Orhan Gencebay'da da, kendi şarkısı olan 'yazıklar olsun'la seslendim".

Kocasakal konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye'yi yönetenlere 'dinci' denildiğinde, toplum bunları dindar anlıyor. Halbuki Irak'ta Müslüman kanı dökmeye giden Hıristiyan Amerikan askerlerin başarısı için duacı olan adamın, dinle ne ilgisi var ki dinci olsun. Diyorlar ki Türkiye, muhafazakarlaşıyor. Türkiye'de insanları, dizi manyağı yaptılar. Her bir diziye ustalıkla ve ahlaksızca serpiştirilen tecavüz sahneleriyle mi muhafazakarlaşıyor". ? Her namaz kılanı, oruç tutanı yada başını örteni kimse cumhuriyet ve Atatürk düşmanı zannetmesin? diyen Kocasakal'ın, "Türk başı açık yada kapalı, laik, anti laik, solcu-sağcı, ülkücü, devrimci yok artık bunlar. Milli, gayri milli" ifadeleri salondan büyük alkış aldı.