Kocamaz, Yenikaş İçme Suyu Terfi Hattının Açılışını Yaptı

Kocamaz, Yenikaş İçme Suyu Terfi Hattının Açılışını Yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ramazan Berekettir, Hizmet İbadettir” sloganıyla Ramazan ayında başlattıkları açılış ve temel atma törenleri kapsamında Aydıncık ilçesi Yenikaş Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı Projesinin açılışını gerçekleştirdi.

Kocamaz, Yenikaş İçme Suyu Terfi Hattının Açılışını Yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Ramazan Berekettir, Hizmet İbadettir" sloganıyla Ramazan ayında başlattıkları açılış ve temel atma törenleri kapsamında Aydıncık ilçesi Yenikaş Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı Projesinin açılışını gerçekleştirdi.

Ramazanın beşinci gününde gerçekleştirilen açılışla Yenikaş halkının yıllardır yaşadığı önemli bir sorunu iki ay gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturulurken, proje ile mevcut terfi hattının güzergahı değiştirilerek yeniden yapıldı. Projede, bin 350 metre terfi hattı ile mevcut deponun bakım ve onarımı da yapıldı. Terfi hattının eski olması ve şahıs arazilerinde bulunan seraların altından geçmesi sebebiyle oluşan arızalar nedeniyle yıllardır devam eden sorunun çözüldüğü proje, 218 bin 952 TL'lik sözleşme bedeli ile hayata geçirildi. Yenikaş Mahallesi'nde devam eden kanalizasyon projesinin de yakın zamanda hizmete açılacağı bildirildi.

Terfi hattının açılışına, Başkan Kocamaz'ın yanı sıra Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Kocamaz, belediyeciliğin hem çok zor hem de vebali ağır olan bir görev olduğunu söyledi. Mersin'in yıllardır ihmal edilen hizmetlere Büyükşehir Belediyesi sayesinde kavuştuğunu belirten Kocamaz, seçim öncesi verdikleri sözleri tuttuklarını ifade ederek, "İnsanlarımız hizmet bekliyor. Mersinimizde yılların ihmali olan hizmetler artık Büyükşehir Belediyesi tarafından bir bir çözüm noktasına dönüşüyor. Biz 30 Mart'tan önce buraları dolaşırken sizlere bir söz verdik. Dedik ki; 'Biz hizmet adamıyız. Hizmete odaklanırız. Ayrım yapmayız. Herkese eşit mesafede durur, problemleri de inşallah bir bir çözeriz.' Dolayısıyla 13 ilçemize de eşit mesafede duruyoruz. İlçedeki belediye yönetiminin hangi partiden olduğu bizim için önemli değil. Neticede hangi partiden olursa olsun, onlar da o bölgedeki insanlara hizmet etmek istiyor. Bizler de aynı şekilde hizmet etmek istiyoruz. Hiç bir belediye ile aramızda anlaşmazlık yok. Hepsiyle uyum içerisinde hizmetler vermeye çalışıyoruz" dedi.

"Önemli olan vatandaşlarımızın hayatının kolaylaştırılması ve mutlu olabilmesi"

Önemli olanın vatandaşlara hizmet etmek olduğunu dile getiren Kocamaz, "Önemli olan hizmetlerin yapılması, kimin yaptığı çok önemli değil. Önemli olan, vatandaşlarımızın hayatının kolaylaştırılması ve mutlu olabilmesi, Mersin'de yaşamaktan ve Mersinliyim demekten gurur duyması. Bugün burada Yenikaş Mahallesi'nde yapılan terfi istasyonumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Başta Yenikaş'a olmak üzere tüm Aydıncık ilçesine hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Mersin'in her tarafında adım adım dolaşıyoruz. Her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla bizi izlemeye devam edin" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelere yalnızca içme suyu değil, her türlü hizmeti getirdiğini belirten Aydıncık Belediye Başkanı Aktan da "Hizmete geldikleri zaman 'Her ilçeye ne yapmışsak, diğer ilçeye de onu yapacağız' dediler ve yapıyorlar. Burada tabi ki asfaltlar yapıldı, Karaseki içme suyu yapıldı. Taşmasa'ya kadar da belediyemizin öncülüğünde biriktirme deposu yapıldı. Kalanını da Büyükşehir Belediyemiz tamamlayarak, halkımızın hizmetine sundu. Büyükşehir'in verdiği tüm katkılara teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. - MERSİN