Kocaeli Üniversitesi'nde 40 Öğrenci, Öğle Yemeğinde Zehirlendi

Kocaeli Üniversitesi'nde 40 Öğrenci, Öğle Yemeğinde Zehirlendi

Kocaeli'de öğle yemeğinin ardından bulantı ve kusma şikayeti yaşayan 40 öğrenci, kaldırıldıkları hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kocaeli Üniversitesi'nde 40 Öğrenci, Öğle Yemeğinde Zehirlendi

Kocaeli Üniversitesi'nde yedikleri öğle yemeğinden sonra zehirlenme iddiasıyla hastaneye kaldırılan 40 öğrenci, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

TEDAVİLERİNİN ARDINDAN TABURCU EDİLDİLER

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi'nde 40 üniversite öğrencisi, üniversitede yemekhanesinde yedikleri yemekten dolayı zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye kaldırıldı. Mide bulantısı şikayeti olan öğrenciler, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

''CİDDİ ŞİKAYETLERİ YOK''

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Öğle yemeği sonrası bazı öğrencilerimizde mide bulantısı ve kusma şikayeti olmuş. Acilde her müdahale yapıldı. Bazı öğrencilerimizi gördüm, şu anda ciddi şikayetleri olan yok, hepsi iyi. Konuyla ilgili soruşturma açıldı. Gerekli incelemeler hassasiyetle takip edilmektedir" dedi.