Kocaeli Fırıncılar Odası, Başkan Doğan'ı Ziyaret Etti
Haberler » Yerel » Kocaeli Fırıncılar Odası, Başkan Doğan'ı Ziyaret Etti - Haber

Kocaeli Fırıncılar Odası, Başkan Doğan'ı Ziyaret Etti

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve yönetimi, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Kocaeli Fırıncılar Odası, Başkan Doğan'ı Ziyaret Etti

Fırıncılar Odası Başkanı ve yönetimi, Belediye Başkanı Dr. 'ı makamında ziyaret etti.


Ziyaret ile ilgili konuşan Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, " fırıncıların son zamanlardaki sıkıntılarını dile getirmek için Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımız her zaman fırıncıların yanında oldu. Sıkıntıların aşılmasında da yanımızda olacağına inanıyoruz" dedi.


İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da "Fırıncılık sektörü önemli bir sektör. Hemen her evi ilgilendiren bir sektör. Hele Türk milletinin sofrasında ekmeği olmadı mı, o sofranın her şeyi tamamlanmış olmaz. Öyle bir anlayıştayız. Tabi ki, böyle bir sektörün doğal olarak kendine has bazı sorunlarının olması normaldir. Bu anlamda biz belediye olarak her zaman odamızın bu yaklaşımlarına destek vermiş, ortak çalışmalar içinde olmuşuzdur. Hiçbir zaman popülist davranıp bu konularda bir anlamda çekimser kalmadık, net olduk. Bundan sonra da tabi ki, öncelikle halkımızın daha sağlıklı, daha hijyenik, daha kaliteli olabildiği kadar da ekonomik ekmek yemesini, sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Tabi Fırıncılar Odası da bu standartları, bu kaliteyi vatandaşın memnuniyetini göz önüne alarak çalışmalarını yapıyor. Bunda da bizim en ufak bir şüphemiz yok. Bugünkü toplantımızla birlikte bu sektördeki ticaret yapan fırıncı kardeşlerimizin olabiliyorsa sorunlarına çözüm buluruz. Ekmek, halkımızı her evi ilgilendiren bir konu. Özellikle ekmeğin ekonomik olması önemli. Ama bir o kadar daha önemli, bir ekmeğin sağlıklı ellerde, kaliteli, hijyenik bir şekilde üretilmesi de çok önemli. Bu konunun da göz ardı edilmemesi lazım. Fırıncılık zor işlerden bir tanesi. Ekmeğin nasıl üretildiğini, 24 saat çalışan bir sektör olduğunu bilmek lazım. Bu zorlukları bilmeden bazı konuları değerlendirmek belki yanılgılara neden olabilir. Hepimiz şehrimiz milletimiz için çalışıyoruz. Vatandaşımız en güzel ekmeği, en hijyenik, en uygun fiyata alsın, fırıncımızda bunu yaparken emeğinin, altın terinin karşılığını alsın" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA