Klasik Otomobil Tutkunları Ankara'da Buluştu

Klasik Otomobil Tutkunları Ankara'da Buluştu

Klasik otomobil tutkunları, 1979 model Cadillac, 1959 model Belair, 1956 model Oldsmobile, 1964 model Chevrolet Impala gibi otomobillerin bulunduğu "Klasik Araba Sergisi"nde buluştu.(AKOK) düzenlediği, "Klasik Araba Sergisi" Hacettepe...

Klasik Otomobil Tutkunları Ankara'da Buluştu

Klasik otomobil tutkunları, 1979 model Cadillac, 1959 model Belair, 1956 model Oldsmobile, 1964 model Chevrolet Impala gibi otomobillerin bulunduğu "Klasik Araba Sergisi"nde buluştu.

Hacettepe Otomotiv Topluluğu (HOT) ve Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü'nün

(AKOK) düzenlediği, "Klasik Araba Sergisi" Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde açıldı.

İlki geçen yıl düzenlenen sergide, bu yıl, 1938 ile 1970 yılları arasında üretilen 36 otomobil yer aldı.

Klasik otomobil tutkunları sergide, 1979 model Cadillac, 1959 model Belair, 1956 model Oldsmobile, 1964 model Chevrolet Impala, 1963 model Falcon, 1960 model Plymouth Belvedere gibi otomobilleri yakından inceleme fırsatı buldu.

Sergilenen otomobiller arasındaki 1938 model BMW, hem en eski hem de 150 bin avroluk fiyatıyla en pahalı otomobil olarak dikkat çekti.

"Klasik Araba Sergisi"nde özellikle dönem dizilerinde ve kliplerde kullanılan bazı otomobiller de bulunuyor.

-"Haftada bir gün çıkıp dolaşıyorum"-

AKOK Başkanı Fatih Çetin, serginin açılışından sonra yaptığı konuşmada, birbirinden farklı özelliklere sahip otomobillerin hepsinin orijinal olduğunu söyledi.

Bu tür sergilerle insanlara günlük hayatlarında göremedikleri araçları göstermeyi amaçladıklarını kaydeden Çetin, 30 yaşını dolduran araçların klasik sınıfına girdiğini, ancak her aracın sergiye kabul edilmediğini ifade etti.

HOT Başkanı Can Barış Demirci de sergide yer alan otomobillerin tek tek seçildiğini, aynı özelliği taşıyanları sergiye dahil etmediklerini vurguladı.

Klasik otomobil tutkunu Akif Özdemir, 1960 model Plymouth Belvedere sahibi olduğunu, otomobilini özel garajında muhafaza ettiğini söyledi.

Özdemir, "1960'lı yıllardan beri klasik arabalara ilgi duyuyordum, 2010'da kendime klasik bir araba aldım. Haftada bir gün çıkıp dolaşıyorum. İnsanlar trafikte peşimden gelerek, kiraya vermemi istiyorlar. Büyük bir zevkle kullanıyorum, Allah herkese bu duyguyu nasip etsin" dedi.

"Klasik Araba Sergisi", 18 Mayısa kadar gezilebilecek.

- ANKARA

Kaynak: AA