Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri

Kısa Çalışma Ödeneği haber, Kısa Çalışma Ödeneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kısa Çalışma Ödeneği - 11.06.2021
Bakan Elvan: Enflasyonla mücadele mutlaka kazanılması gereken savaş
Bakan Elvan, Ankara Sanayi Odası'nda (ASO) Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katıldı. Elvan, ASO'nun en büyük ve köklü sanayi odalarından biri olduğunu, başkent ekonomisinin kalbinin burada attığını söyledi. Pandemide zorlu dönem yaşandığını belirten Elvan, "Böylesine zorlu dönemde üretimde ve ticarette süreklilik devam ettiyse kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği gibi mekanizmaların büyük payı var.
Kısa Çalışma Ödeneği - 11.06.2021
Bakan Elvan, ASO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katıldı: (1)
Özellikle yükselen ekonomilerde çizgi üstü ve çizgi altı desteklerin tutarının yüzde 7,7 olduğunu, Türkiye'de bu oranın yüzde 13'ü bulduğunu vurgulayan Elvan, şöyle konuştu: "Böylesine zorlu dönemde üretimde ve ticarette süreklilik devam ettiyse kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği gibi mekanizmaların büyük payı var.
Kısa Çalışma Ödeneği - 08.06.2021
Son dakika haber! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, 109. Uluslararası Çalışma Konferansı'na video mesaj gönderdi Açıklaması
Bu noktada, sosyal adalet ve insana yakışır işin, çalışma hayatında sürdürülebilirliğin temeli olarak öne çıktığının altını çizen Bilgin, şunları kaydetti: "ILO salgın sonrası dönemde düzgün bir çalışma hayatının kurulması için önemli rol üstleniyor. Salgın sonrasında eğilmemiz gereken insan odaklı toparlanmanın nihai hedefi, yenilikçi, yüksek katma değerli, sürdürülebilir ve dengeli bir kalkınma modeli içinde sosyal diyalog üzerinden yükselen adil, kapsayıcı ve güvenceli düzgün bir çalışma hayatının kurulması olmalıdır. Bu hedefe ulaşmanın ve ekonomik toparlanmanın, uluslararası düzeyde birlik ve dayanışmayla gerçekleştirilebileceğini ve ILO'nun bu hususta önemli bir rol üstlendiğini düşünüyorum." Türkiye'nin, salgının ilk günlerinden itibaren hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için "Sosyal Koruma Kalkanı Programı"nı hayata geçirdiğini, bu kapsamda kısa çalışma ödeneği, fesih kısıtı, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği gibi istihdamı korumaya yönelik tedbirlerin uygulamaya konulduğunu dile getiren Bilgin, böylece işverenlerin ve çalışanların istihdam ve gelir kayıplarının önüne geçilmeye çalışıldığını söyledi.
Kısa Çalışma Ödeneği - 08.06.2021
Bakan Bilgin ILO'nun 109. Konferansı'na katıldı
Bakan Bilgin, salgının ilk günlerinden itibaren 'Sosyal Koruma Kalkanı Programı'nı hayata geçirdiklerini ve bu kapsamda kısa çalışma ödeneği, fesih kısıtı, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği gibi istihdamı korumaya yönelik tedbirleri uygulamaya koyduklarını belirtti.
Kısa Çalışma Ödeneği - 08.06.2021
Bakan Bilgin ILO'nun 109. Konferansına katıldı
Bakan Bilgin, Türkiye olarak, salgının ilk günlerinden itibaren hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için"Sosyal Koruma Kalkanı Programı"nı hayata geçirdiklerini ve bukapsamda kısa çalışma ödeneği, fesih kısıtı, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği gibi istihdamı korumaya yönelik tedbirleri uygulamaya koyduklarını belirtti.
Kısa Çalışma Ödeneği - 02.06.2021
Restoranlarda QR kodlu yeni uygulama eylülde başlıyor
Öncel, "Dünyada pek çok perakende firmasının iflasına şahitlik ettik. Burada Türk perakende sektörünün daha az yara alarak atlatmasında en önemli etki, kısa çalışma ödeneği oldu.
Kısa Çalışma Ödeneği - 02.06.2021
Son dakika haberleri! Bakan Bilgin, salgın sürecinde vatandaşa 55 milyar lira destek sağlandığını bildirdi
Bakan Bilgin, yazılı açıklamasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapılan kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteğine ilişkin verileri paylaştı.
Kısa Çalışma Ödeneği - 02.06.2021
Bakan Bilgin: "Salgın sürecinde vatandaşımıza 55 milyar destek ve ödeme sağladık"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı salgın sürecinde işçi ve işletmelerin yanında olduğunu belirterek kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteğine dair verileri açıkladı.
Kısa Çalışma Ödeneği - 02.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınına konuk oldu: (6)
"Desteklerin tutarı haziran sonu itibarıyla 67 milyar lirayı buluyor" Erdoğan, kısa çalışma ödeneği ile 3 milyon 768 bin, işsizlik ödeneği ile 1 milyon, nakdi ücret desteğiyle de 2 milyon 806 bin vatandaşa hibe ödemesi yaptıklarını anlatarak şöyle devam etti: "Bu desteklerin tutarı da haziran sonu itibarıyla 67 milyar lirayı buluyor.
Kısa Çalışma Ödeneği - 28.05.2021
BAKAN ELVAN TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ GENEL KURULUNDA KONUŞTU
HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Bankalar Birliği'nin 64. Genel Kurulu'nda "Odaklı, seçici ve geçici nitelikteki desteklerle vatandaşımızın yanında olacağız, kimsenin bundan en ufak bir şüphesi olmasın. Elbette bunu yaparken de, orta vadeli bütçe hedeflerimizden sapmayacağız." dedi Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 64. Genel Kurul Toplantısı, İstanbul'da yapıldı. Beşiktaş'taki otelde yapılan genel kurul toplantısına Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve davetliler katıldı.  "KÜRESEL SİNERJİ KAYBOLDU" Toplantının açılış konuşmalarında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bu zorlu dönemde, küresel sinerji kayboldu. 2021 yılının ilk dört aylık öncü göstergeleri, küresel ekonominin üretimde ve ticarette salgın öncesi seviyeleri geçtiğini gösteriyor. Ancak ben, bu gidişata temkinli bir iyimserlikle yaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Toparlanmanın hızı bölgeler arasında farklılaşmış durumda. Şu an pek çok ülke, istihdam kayıpları, bütçe açıkları, borç stokları ve aşırı parasal genişlemenin beraberinde getirdiği sorunlarla mücadele ediyor. Emtia ve enerji fiyatları yükseliş eğiliminde, jeopolitik riskler artıyor. Küresel tedarik zincirleri yeniden şekilleniyor, bununla birlikte bazı sektörlerde arz kısıtlarının olduğunu görüyoruz" dedi.  "TÜM ÇABAMIZLA PANDEMİYLE MÜCADELE EDİYORUZ" Önümüzdeki dönemin temel belirleyicilerinin, salgının seyri ve aşılamaya ilişkin gelişmeler olacağını söyleyen Bakan Elvan, "İçinde bulunduğumuz dönemde hem pandemiyi iyi yöneten hem de salgın sonrası sürece en iyi şekilde hazır olan ülkeler, rakiplerine üstünlük sağlayacaktır. İşte biz de ekonomi yönetimi olarak, bir taraftan tüm çabamızla pandemiyle mücadele ediyor, diğer taraftan da yeni döneme en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz" diye konuştu.  "TOPLAM İSTİHDAM 2020 HAZİRAN'INA GÖRE 1 BUÇUK MİLYON KİŞİ ARTARAK 28 MİLYONA ÇIKTI" Türkiye'nin böylesine zorlu ve belirsizliği yüksek bir süreçte, başarılı bir yönetim gösterdiğini vurgulayan Bakan Elvan, "Salgının ilk anlarından itibaren hükümetimiz tüm imkanları seferber edip, toplum sağlığını önceleyen kararlar aldı. Bununla birlikte, sanayimizi ve işgücü piyasalarını ayakta tutmaya büyük bir özen gösterdik. Salgının başından bugüne kadar Merkezi Yönetim Bütçesinden 79 milyar liralık bir harcama yaptık. Yıl sonunda bu tutarın 109 milyar liraya ulaşmasını öngörüyoruz. Desteklerimiz sadece bütçe imkanlarıyla da sınırlı kalmadı. İşgücümüzü kaybetmemek adına İşsizlik Sigortası Fonu devreye girdi. Kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği mekanizmalarıyla 9 buçuk milyon vatandaşımıza 55 milyar liralık bir destek sunduk.
Kısa Çalışma Ödeneği - 28.05.2021
Türkiye Bankalar Birliği'nin 64. Genel Kurul Toplantısı
Kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği mekanizmalarıyla 9,5 milyon vatandaşa 55 milyar liralık destek sağladıklarını ifade eden Elvan, "İşgücü piyasasına sunduğumuz bu desteklerin de katkısıyla, toplam istihdam 2020 yılı haziranına göre 1,5 milyon kişi artarak 28 milyona çıktı.
Kısa Çalışma Ödeneği - 26.05.2021
Öz İplik İş: "Tekstil emekçilerinin sendikalaşması engelleniyor, işçiler ücretsiz izne çıkarılıyor"
Öz İplik İş Sendikası, Akartekst Tekstil işçilerinden 7 kişinin sendikaya üye olduktan sonra ücretsiz izne çıkarıldığını kaydetti. Sendikadan yapılan açıklamada, "Kelkit, B. Bükü Caddesi No: 21, Erbaa/Tokat'ta faaliyet gösteren Akarteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. çalışanları, uluslararası belge ve sözleşmelerin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve yasaların kendilerine tanıdığı hakkı kullanarak Öz İplik İş Sendikası'na üye olmuşlardır. Sendikaya üye olan 7 işçi ücretsiz izne çıkarıldı. İşçilerin sendikaya üye olduğunu öğrenen işveren yetkilileri, fabrikada sendikalaşmanın önüne geçebilmek adına pandemiyi bahane ederek yıllık izin ve kısa çalışma ödeneği alabilme hakkı olan 7 sendikalı işçiyi ücretsiz izne çıkardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kısa Çalışma Ödeneği Haberleri | Kısa Çalışma Ödeneği Haber - Haberler - Kısa Çalışma Ödeneği haberleri, son dakika kısa çalışma ödeneği haber ve gelişmeleri burada. Ücretsiz izin uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği uzadı mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 17:21:24. #1.15#

title