Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Randevulu Sisteme Geçti

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Randevulu Sisteme Geçti

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nin, Sağlık Bakanlığı'nın 'Sağlıkta Dönüşüm' Projesi Çerçevesinde Randevu Sistemi ile Hasta Kabul Etmeye Başladığı Açıklandı.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Randevulu Sisteme Geçti

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nin, Sağlık Bakanlığı'nın 'Sağlıkta Dönüşüm' projesi çerçevesinde randevu sistemi ile hasta kabul etmeye başladığı açıklandı.

Hastane Başhekimi Osman Acar, yaptığı açıklamada, artık hastaların tedavi olmak için sıra beklemeyeceğini belirterek, yaptıkları çalışma ile 'Telefonla Kayıt Ol, Beklemeden Muayene Ol' projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Sistem çerçevesinde, ''215 10 00'' hattını arayan hastaların, kendilerine verilen saatte, sıra beklemeden muayene olabileceklerini ifade eden Acar, dileyen vatandaşların eskisi gibi hastaneye gelerek, sırası geldiğinde de muayene olabileceğini sözlerine ekledi. Acar, "Hastanemize,

Orta Anadolu'nun en gelişmiş ve lider konumunda olan hastanelerinden olması sebebiyle şehir dışından il, ilçe ve köylerden önemli sayıda hasta gelmekte. Mesafe uzaklığı sebebiyle gelen vatandaşlar muayene ve diğer işlemlerini yetiştiremiyorlar ve bir diğer güne işleri uzayarak sıkıntı çekiyorlar. Yine şehir içinden gelen vatandaşlarımız da zamanın belli bir bölümünü hastanede boş yere harcayarak işlerini aksatıyordu. Her gün 3 bin fazla hastanın uğrak yeri olan hastanemizde yoğunluk sebebiyle özellikle

Kırıkkaleli vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Bu sayede önemli bir sorun halledilmiş olacak" dedi.

Başhekim Acar, 15 Haziran tarihinde uygulamaya konulan yeni sistemle ilgili tanıtım broşürlerini hastanedeki vatandaşlara dağıtarak, kendilerine konu hakkında bilgi verdi.

(SY-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA