Kimse bu özelliğini bilmiyordu! Meğerse lahana yapraklarını vücudunuza sarınca ağrı kesiyormuş - Haberler
Haberi Paylaş

Kimse bu özelliğini bilmiyordu! Meğerse lahana yapraklarını vücudunuza sarınca ağrı kesiyormuş

Kimse bu özelliğini bilmiyordu! Meğerse lahana yapraklarını vücudunuza sarınca ağrı kesiyormuş

Özellikle çocuklar tarafından sevilmeyen ancak Türk yemeklerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan lahananın, bilinmeyen birçok faydası var. İçerisinde bulunan C vitamini, K vitamini ve potasyum sayesinde birçok fayda sağlayan lahana, aynı zamanda doğal ağrı kesici işlevi de görüyor. Öyle ki lahana yaprağını vücudunuzun ağrıyan yerine sarmanız durumunda anında etki gösteriyor.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların grip ve nezle şikayetleri de arttı. Aynı zamanda etkili olan soğuk havalar, zaman zaman baş ve çeşitli vücut ağrılarına neden oluyor. Ancak dolaplarımızda bulunan ve birçok faydasını bilmediğimiz lahananın ağrı kesici özelliği, duyanları şaşkına uğrattı.

Lahana hem düşük kalorili olmasından dolayı hem de içerisinde bulunan C vitamini, K vitamini ve potasyum sayesinde yıllardır her buzdolabında mutlaka olması gereken sebzeler arasında.

Kanser riskini düşürmesiyle de bilinen lahananın belki de hiç duymadığınız bir faydası daha var: Lahana yapraklarını ağrıyan yere sardığınız takdirde, iyileştirici etki gösteriyor.

Kimse bu özelliğini bilmiyordu! Meğerse lahana yapraklarını vücudunuza sarınca ağrı kesiyormuş

Özellikle yeni doğum yapan ve emziren kadınların göğüslerinde hissettikleri ağrılar için doğal bir ağrı kesici oluyor bildiğiniz lahana yaprakları. Meme içindeki sütün tamamen boşalamaması durumunda ve emzirmenin getirdiği acı ve ağrılar çekilmez olduğunda lahana yapraklarına başvurabilirsiniz.

Ancak her ne kadar da halk arasında denenen bir yöntem olduğu söylense de, siz bu yönteme başvurmadan önce bir uzmana mutlaka danışın.

Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Lahana çayı, Sağlık, Yaşam, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title