Kimder'den Meşaleli Yürüyüş

Kimder'den Meşaleli Yürüyüş
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği (KİMDER) tarafından İsrail’i protesto etmek için meşaleli yürüyüş yaptı.

Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği (KİMDER) tarafından İsrail'i protesto etmek için meşaleli yürüyüş yaptı.

Cumhuriyet Meydanında Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneğinin düzenlediği protesto da İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Protesto yürüyüşünde konuşan KİMDER Başkanı Seyit Halil Yüzgeç, "İsrail terör devleti tarihin bağrında bir kara lekedir. Kan ve gözyaşıyla dolu dünyada hangi taşı kaldırsanız altından terörist İsrail devleti çıkar. Arakan işgal altında, Sudan, Somali, Irak, Suriye işgal altında. En önemlisi gençliğimiz, kadınlarımız işgal altında. İşgal edilen Mescid-i Aksa değildir. İşgal edilen Kabe, Medine, Arafat, Bursa Ulu Camii, Hunat Hatun Medresesidir. Bilinmelidir ki Ayasofya'yı cami yapma azim ve söylememiz, Mescid-i Aksa'ya İsrail askerinin ayak basmasına sebep olmuştur. Ayasofya derhal açılmalıdır" diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından kalabalık grup Forum Kayseri Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüyüş yaptı. Ardından Mescid-i Aksa, Soma'da hayatını kaybeden 301 madenci ve Ermenek'te maden faciasında kaybolan 18 madenci için 319 dilek feneri bıraktı. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title