Kilis'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Binasındaki Bilgisayarın Güç Kaynağı Patladı

Kilis'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Binasındaki Bilgisayarın Güç Kaynağı Patladı

Kilis'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Binasındaki Bilgisayarın Güç Kaynağı, Bilinmeyen Bir Nedenle Patladı. Patlama Nedeniyle Kısa Süreli Panik Yaşandı.

Kilis'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Binasındaki Bilgisayarın Güç Kaynağı Patladı

Kilis'te Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasındaki bilgisayarın güç kaynağı, bilinmeyen bir nedenle patladı. Patlama nedeniyle kısa süreli panik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, saat 20.30 sıralarında İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nün ortak kullandıkları hizmet binasında, bilgisayarların bulunduğu odadaki güç kaynağı bilinmeyen bir nedenle büyük bir gürültü ile patladı. Çıkan küçük çaplı yangın, binada bulunan polisler tarafından yangın söndürücü ile söndürüldü. Olay yerine itfaiye ekipleri ve TEDAŞ görevlileri çağrıldı. İl Emniyet Müdür Vekili Ali Haydar Tanfer başta olmak üzere çok sayıda şube

müdürü olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. İtfaiyenin müdahalesine gerek kalmadan söndürülen yangın sonrası itfaiye ekipleri olay yerinden ayrılırken, TEDAŞ ekipleri bölgenin elektriğini kısa süreliğine kesti. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde yapılan incelemenin ardından TEDAŞ yetkilileri, binanın bulunduğu yere yeniden elektrik verdi.

İl Emniyet Müdür Vekili Ali Haydar Tanfer, bilgisayarın bağlı olduğu güç kaynaklarının bulunduğu oda içerisinde bilinmeyen bir nedenle patlama yaşandığını belirterek, "Hafta başında yeni güç kaynakları takılmıştı. Teknik bir problem olmuş olabilir. Güç kaynağının patlamasının tamamen teknik bir olay olduğunu düşünüyorum. Teknisyen arkadaşlar inceliyor. Önemli bir şey ve korkulacak olay yok" dedi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde yaşanan koşuşturmaya aldırış etmeyen bir sokak kedisinin ayak altında dolaşması ise dikkat çekti.

(MAD-OK-Y)