Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Haberler » Güncel » Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor - Haber

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Edirne'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Edirne'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Edirne'de siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Edirne merkez: Koray Uymaz (Cumhur İttifakı)

Enez: Abdullah Bostancı (Cumhur İttifakı)

Havsa: Aydın Balkan (Cumhur İttifakı)


İpsala: Mehmet Kerman

İpsala: (Esetçe): Cemal Deniz (Cumhur İttifakı)

İpsala: () Ufuk Atalay (Cumhur İttifakı)

Keşan: Mustafa Helvacıoğlu (Cumhur İttifakı)

Keşan: (Beyendik) Ferat Gülver (Cumhur İttifakı)

Keşan: (Yenimuhacir) Mustafa Türker (Cumhur İttifakı)

Lalapaşa: İsmail Arslan

Meriç: Nihat Yörük (Cumhur İttifakı)

Meriç: (Küplü): Salih Derin

Meriç: (Subaşı) Hasan Çatalkaya (Cumhur İttifakı)

Uzunköprü: Azbiye Ataş

Uzunköprü: (Kırcasalih): Necmettin Parazil (Cumhur İttifakı)

Cumhuriyet Halk Partisi

Edirne merkez: Recep Gürkan (Millet İttifakı)

Enez: Özkan Günenç

Havsa: Oğuz Tekin (Millet İttifakı)

İpsala: (Esetçe) İbrahim Örs (Millet İttifakı)

İpsala: (Yenikarpuzlu) Tevfik Şahinbaş (Millet İttifakı)

Keşan: Şenol Yalı (Millet İttifakı)

Keşan: (Beğendik) Muhammet Örnek (Millet İttifakı)

Keşan: (Yenimuhacir) Recep Ordu (Millet İttifakı)

Meriç: Erol Dübek

Meriç: (Küplü) Gökmen Altay

Süloğlu: Mehmet Ormankıran (Millet İttifakı)

Uzunköprü: Özlem Becan (Millet İttifakı)

Uzunköprü: (Kırcasalih) Hüseyin Tütüncü


Halkların Demokrasi Partisi

Edirne merkez: Menderes Erol

Keşan: Abdullah Kaya

Milliyetçi Hareket Partisi

İpsala: İsmet Görgülü


Uzunköprü: Şahin Şengül

Lalapaşa: Aliosman Uzman

Süloğlu: İsmet Balin (Cumhur İttifakı)

Meriç: (Küplü) Ali Tükel

İYİ Parti

Enez: Mustafa Sünnetçi

İpsala: Abdullah Naci Ünsal (Millet İttifakı)

Lalapaşa: Bülent Şahinşah (Millet İttifakı)

Meriç: Güven Çamur

Meriç: (Subaşı) Bekir Kılıç (Millet İttifakı)

Meriç: (Küplü) Raif Taşkın


Saadet Partisi

Edirne merkez: Mansur İriş


Enez: Yasin Gündüz


Havsa: Kemal Durkaya


İpsala: Tahsin Yüzer


İpsala: (Esetçe) Faruk Yalçınkaya


İpsala: (Yenikarpuzlu) Eyyüb Semih Sevinç

Keşan: Ahmet Köseler


Keşan: (Beyendik) Zafer Yetim


Keşan: (Yenimuhacir) İhsan Bulut


Lalapaşa: Adem Adalı


Meriç: Erol Parazil

Meriç: (Küplü) Ahmet Ruhi Özen


Meriç: (Subaşı) Adem Kaner


Süloğlu: Nadir Konak

Uzunköprü: Enver Yazan


Uzunköprü: (Kırcasalih): Sinan Ersin

Demokrat Parti

Edirne merkez: Sibel Barshan

Meriç: (Subaşı) Ersöz Zümbül


Uzunköprü: Münir Aydın


Büyük Birlik Partisi

Edirne merkez: Arif Köroğlu

Bağımsız Türkiye Partisi

Edirne merkez: Hamdi Sedefçi

Havsa: Cumhur Akgün


Lalapaşa: Önder Yılmaz


Uzunköprü: Tolga Gölelçin


Meriç: (Küplü) Ahmet Haydar Tarhanlı


Keşan: Talip Bora


Süloğlu: Erdem Çelik


İpsala: İbrahim Yıldız


Enez: İsmail Hakkı Mumcuoğlu


Demokratik Sol Parti


Edirne merkez: Hayri İdil


Keşan: Yunus Emre Ergamalıoğlu


Vatan Partisi

Edirne merkez: Cengiz Balcı


Türkiye Komünist Partisi:


Edirne merkez: Sinan Kahraman


Bağımsız adaylar


Süloğlu: Erol Atik

Kaynak: AA

Manşet

Haberler