Kemal Kılıçdaroğlu: Sorumluluğumuz Çok Daha Fazla Arttı

Kemal Kılıçdaroğlu: Sorumluluğumuz Çok Daha Fazla Arttı

CHP lideri Kılıçdaroğlu seçim sonrası ilk kez konuşup diğer partilerin oylarının düşmesi nedeniyle üzerlerindeki yükün arttığını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sorumluluğumuz Çok Daha Fazla Arttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendi. Kılıçdaroğlu diğer partilerin oylarının düşürmesi nedeniyle üzerlerindeki yükün arttığını ifade etti.

İşte CHP liderinin konuşmasından satırbaşları:

"HİÇ BİR YURTTAŞIN ENDİŞE DUYMAMASINI İSTİYORUM"

7 Haziran'da nasıl milli iradeye saygılı olduysak. 1 Kasım'da çıkan sonucada aynen saygılıyız. Hiç bir yuttaşın bundan enişe duymamasını istiyorum.

"DEĞİŞİM SÜRECİ DEVAM EDECEK"

CHP seçim sürecinde hiçbir yurttaşımızdan olumsuz bir tepki almamıştır. CHP'de yaşanan değişim olumludur devam edecektir.

"SORUMLULUĞUMUZUN AĞIRLIĞI BUNDAN GELİYOR"

Asıl değerlendirmemiz gereken tablo şudur; Güç ve hukuk. Bu iki kavramın özenle korunması gerkiyor. İktidarda olanlar gücü temsil eder. Eğer demokrasimizi geliştireceksek, gücün zehirlenmemesi lazım. Güç zehirlenmesi halinde toplum travma yaşar. Bütün bunları dikkatle izleyeceğimizi büyün vatandaşlarımızın, bütün siyasi partilerin iyi bilmesi gerekir. Sorumluluğumuzun ağırlığı da burdan kaynaklanıyor.

"DEMOKRASİYİ GELİŞTİRECEK PARTİ CHP'DİR"

Bu güne kadar hep mazlumun yanında olduk bundan sonrada hep mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin geleceği açısından hiç kimse endişe duymasın. Bu ülkeye demokrasiyi getiren parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Demokrasiyi geliştirecek olan da Cumhuriyet Halk Partisi'dir.

CHP'yi diğer paritlere benzetmeyin demokrasiyi kuran partiyiz. Kurultay süreci devam ediyor. Biz kendimizi başarılı görmüyoruz. Bütün bunları yetkili organlar değerlendirecek. Ona göre ahareket edeceğiz.