Kbü'de "Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Konferansı"

Kbü'de "Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Konferansı"

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ) Artı Kariyer Öğrenci Kulübü’nün düzenlemiş olduğu “Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Konferansı” gerçekleştirildi.

Kbü'de

Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) Artı Kariyer Öğrenci Kulübü'nün düzenlemiş olduğu "Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Konferansı" gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte gazeteci yazar Yakup Köse ve 15 Temmuz gazileri Kerem Eren, Rasim Erdoğan, Gazi Fuat Baktemur konuşmacı olarak yer aldı.

"Direnişten Dirilişe 15 Temmuz Şehitleri Anma Konferansı'na İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilici, akademik ve idari personel ile öğrenciler de katıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte Kur'an-ı Kerim okunarak şehitler için dualar edildi.

Konferansın açılışında konuşan İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever ise "Bizim anlı şanlı bir tarihimizde Çanakkale'de destan yazmış şehitlerimiz var. Böyle bir Türk milleti önünde saygıyla eğilmek gerekir. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor rahmet diliyorum." dedi.

Etkinlikte 15 Temmuz gazileri ise yaşadıklarını paylaştı.

Etkinlikte şehitler adına 241 adet karanfil dağıtılarak konuşmacılara günün anısına Türk Bayrağı hediye edildi.

Konferansın sonunda 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin fotoğraflarda sergilendi. - KARABÜK