Kayseri Valiliği'nden Cinsel İstismarı Önlemeye Yönelik 'Krize Müdahale Semineri' - Haberler
Haberi Paylaş

Kayseri Valiliği'nden Cinsel İstismarı Önlemeye Yönelik 'Krize Müdahale Semineri'

Kayseri Valiliği'nden Cinsel İstismarı Önlemeye Yönelik 'Krize Müdahale Semineri'
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kayseri Valiliğince okul çağındaki çocuk ve gençlere yönelik ergenlik sorunları, çocuklara yönelik şiddet, cinsel istismar ile intihar olaylarını önlemeye yönelik ‘Okulda Krize Müdahale’ konulu konferans düzenlendi.

Kayseri Valiliğince okul çağındaki çocuk ve gençlere yönelik ergenlik sorunları, çocuklara yönelik şiddet, cinsel istismar ile intihar olaylarını önlemeye yönelik 'Okulda Krize Müdahale' konulu konferans düzenlendi.

Türkiye'nin bu konudaki uzman isimlerinden Prof. Dr. Bengi Semerci'nin konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vali Orhan Düzgün ve eşi Gül Düzgün'ün yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen konferansta konuşan Vali Düzgün, çocukların ve gençlerin hem ruhsal hem de bedensel olarak sağlıklı gelişimlerinin önemine vurgu yaparak, bu tür konferansların toplumsal bilinçlenme adına önemli olduğuna işaret etti. Vali Düzgün, gerçekleşen konferansın, okullarda öğrencilerin eğitimi ile görevli ve sorumlu olan eğitim yöneticileri ve rehber öğretmenlerine çok faydalı olacağına inandığını belirterek Prof. Dr. Bengi Semerci'ye etkin ve akıcı sunumundan dolayı teşekkür etti.

Kayseri Valiliği'nin talimatlarıyla Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi organizesinde gerçekleşen konferansta Prof. Dr. Bengi Semerci tarafından ergenlik sorunları ile cinsel istismar, şiddet ve intihar türü olaylara nasıl müdahale edileceği konusunda katılımcılara bilgiler verildi. Vali Düzgün, öğretmenlerin ve yöneticilerin de sorularıyla katkıda bulunduğu konferansta Prof. Dr. Bengi Semerci'ye günün anısına tarihi saat kulesinin kristal maketini hediye etti.

Vali Düzgün, ayrıca ISO 9001 'Kalite Yönetim Sistemi' ve ISO 10002 'Hizmet Alan Memnuniyeti Yönetim Sistemi' sertifikası almaya hak kazanan Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin sertifikalarını merkez adına Müdür Mahmut Işıkgöz'e verdi. - KAYSERİ

Kayseri Valiliği'nden Cinsel İstismarı Önlemeye Yönelik 'Krize Müdahale Semineri'

Kayseri Valiliği'nden Cinsel İstismarı Önlemeye Yönelik 'Krize Müdahale Semineri'

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Vali Orhan Düzgün, Bengi Semerci, Türkiye, Kayseri, Politika, Güncel, Haber

title