Kayseri Aktar Özselamoğlu Uyardı Ihlamura Söğüt Yaprağı Karıştırıp Satan Var

Kayseri Aktar Özselamoğlu Uyardı Ihlamura Söğüt Yaprağı Karıştırıp Satan Var

Aktar Özselamoğlu uyardı Ihlamura söğüt yaprağı karıştırıp satan varYurt genelinde etkili olan soğuk havadan kurtulmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal sıcak içeceklere yönelen vatandaşlar ıhlamur ve adaçayı satışlarını artırırken aktar Ali Özselamoğlu, ıhlamura bazı esnafın...

Aktar Özselamoğlu uyardı Ihlamura söğüt yaprağı karıştırıp satan var

Yurt genelinde etkili olan soğuk havadan kurtulmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal sıcak içeceklere yönelen vatandaşlar ıhlamur ve adaçayı satışlarını artırırken aktar Ali Özselamoğlu, ıhlamura bazı esnafın söğüt yaprağı, gri adaya çayına da iğde yaprağı katarak hileli ürün sattıklarına dikkat çekti.

Kayseri'de 8 yıldır dede ve baba mesleğini sürdüren Ali Özselamoğlu(28), Kayserili vatandaşların etkili olan soğuk havadan kurtulmak için siyah çay yerine bitki çaylarına yöneldiğini söyledi. Ihlamur ve ada çayının en çok satılan bitkiler olduğuna dikkat çeken Özselamoğlu İlimizde kar yağışı olmaması nedeniyle salgın riski çok yüksek. Bu nedenle insanlar soğuktan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için bitkilere yöneldi. En çok sattığımız ıhlamur çiçek ve yaprak olarak iki şekilde satılmaktadır. Ihlamur'un kilogram fiyatı 100 TL olduğu için vatandaşlar genelde 100 gram almayı tercih ediyorlar. Yaklaşık 10 bitkinin karşımı ile yaptığımız özel kış çayları var. Kış çayları nezle, grip, öksürük ve halsizlik başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor. Hazırladığımız 300 gram kış çayı paketlerini de 30 ile 50 TL arasında yapıyoruz dedi.

Son dönemlerde bazı aktarların ıhlamur içine söğüt yaprağı ve gri adaçayına iğde yaprağı karıştırarak sattıklarına dikkat çeken Özselamoğlu Vatandaşlarımız ıhlamur ve diğer bitki türlerinden alırken aldığı ürünü kontrol etsin. Alışverişte güvenilir ve kurumsal firmaları tercih etsin. İnsan sağlığı ihmal edilecek bir husus değildir diye konuştu.

Kaynak: DHA