Kaymakam Kuyuya Düşerek Hayatını Kaybeden 2 Kardeş Hakkında Konuştu

Kaymakam Kuyuya Düşerek Hayatını Kaybeden 2 Kardeş Hakkında Konuştu

Kaymakam kuyuya düşerek hayatını kaybeden 2 kardeş hakkında konuştuİZMİR - Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, oynamak için gittikleri inşaat çukurunda hayatlarını kaybeden iki kardeşin ölümüyle ilgili açıklamada bulundu.

Kaymakam kuyuya düşerek hayatını kaybeden 2 kardeş hakkında konuştu

İZMİR - Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, oynamak için gittikleri inşaat çukurunda hayatlarını kaybeden iki kardeşin ölümüyle ilgili açıklamada bulundu. Ailenin, 3 ay önce İzmir'e göç ettikleri belirtildi.
Olay, İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı Limontepe semtinde meydana geldi. Oyun oynamak için dışarıya çıkan 5 yaşındaki Ali Tencirlioğlu ve abisi 7 yaşındaki Yusuf Tencirlioğlu, bir inşaat alanına gitti. Oyun oynarlarken bir anda dengelerini kaybeden iki kardeş, yaklaşık 2 metre derinliğindeki çukura yuvarlandı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edilirken, iki çocuk bulundukları yerden çıkartılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. İki kardeş kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti.
Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç acı olayla ilgili, " İller Bankası adına iş yapan bir firma var. Taşeron firma olarak yol açan firma, yağmur yağdığı zaman su birikmesin diye kendi çapında önlem olarak bir çukur açmış. Bundan sonrası savcılık kontrolünde. Bilirkişinin, savcı beyin kendi değerlendirmeleri olacak. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum; bu vatandaşlarımız bakın gariban insanlar. Yokluktan ne haller yaşadığını siz gördünüz. Bunlar üç ay önce ilçemize göç etmişler. Bu vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini çocuklarını kaybeden acılı ailenin acısını paylaşıyoruz ama bu işte imin sorumluluğu varsa devletin organları olarak kaymakamlık olarak biz bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı söylüyoruz. Bu vatandaşlarımızın bu şekilde acı çekmesine sebep olanların yargı önünde hesap vermesi için elimizden gelen tüm iş ve işlemlerin yapacağımızın hem aile tarafından hem de kamu tarafından bilinmesini istiyorum." açıklamasını yaptı.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.