Kaymakam Gözyaşları İle Kuşadası'na Uğurlandı

Kaymakam Gözyaşları İle Kuşadası'na Uğurlandı

Kaymakam Gözyaşları İle Kuşadası'na Uğurlandı
Bültenler - Haberler | Güncel

Kuşadası Kaymakamlığına atanan Kaymakam Yücel, gözyaşları ile Karşıyaka'dan uğurlandı.

"2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi" ile Kuşadası Kaymakamlığına atanan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel'i uğurlayanlar gözyaşı döktü.

20 Temmuz 2013 yılından beri Karşıyaka Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Yücel Karşıyaka'da farkındalık yaratan ve Türkiye'de ilk projelere imza attı.

Kaymakam Yücel'i makamında ziyaret edenler daha sonra mesainin bitmesi ile birlikte Hükümet Konağı bahçesinde uğurlamak için sıraya girdiler.

Uğurlamaya Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan,Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler,İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Taşar, İlçe Tarım Müdürü İsmail Emetli,İlçe Nüfus Müdürü Derya Çıngıl, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehtap Gemici, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Semra Demir, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, BESİAD Başkanı Ali Akdaş, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Muhtarlar Derneği Başkanı Fuat Pusat, muhtarlar, STK yöneticileri, kurum çalışanları, işadamı Osman Avcı ve çok sayıda Karşıyakalı katıldı.

Karşıyaka'da çok sevilen "Gönüllerin Kaymakamı" olarak anılan Kaymakam Yücel; 1964 yılında Çorum'da doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 1986 yılında aynı fakülteyi bitirerek İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını birincilikle kazandı. 1987 yılında Çorum Kaymakam Adayı olarak aynı Valilikte göreve başladı. Daha sonra yabancı dil öğrenmek ve uygulamaları yerinde görmek için bir yıl süre ile İngiltere'ye gitti. Dönüşünde Muğla Yatağan ve Ula İlçesi Kaymakam Vekilliği görevlerini yaptıktan sonra 75.dönem Kaymakamlık kursuna katıldı.

Araştırmacı kişiliği ile tanınan, cep telefonu numarasını paylaşmaktan çekinmeyen Karşıyaka'nın sevilen Kaymakamı Sadettin Yücel, 1986 yılındaki kaymakamlık sınavının da birincisi.

Akademik alanda da çalışmalar yapan Yücel, 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulunda Kamu Yönetimi dersini okuttu. Yine bu dönemde aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk İnkılap Tarihi alanında yüksek lisans çalışması yaparak "Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Dâhiliye Vekâleti " tez çalışması ile söz konusu alanda "Bilim Uzmanı" unvanı aldı. 2005-2008 yılları arasında Turhal Kaymakamı iken Gazi Osman Paşa Üniversitesi Turhal Meslek Yüksekokulu ve Turhal Sağlık Meslek Yüksekokullarında İnsan Hakları derslerine girdi.

Mustafa Kemal Paşa'nın " Havza Günlüğü ve Pontusçu Rum Çeteleri" nin Havza yöresindeki faaliyetlerini konu alan "İlk Kıvılcım" ," Gürün " ve " Havza "adlı kitapları bulunuyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title