Kaymakam Eşinden Anlamlı Sergi

Kaymakam Eşinden Anlamlı Sergi

İzmir'in Konak İlçesi Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu'nun Eşi Ressam Çağlar Nakiboğlu, 3. Kişisel Resim Sergisini Açtı. Sergiden Elde Edilecek Gelirin Tamamının İzmir İl Fakirlerine Yardım Derneği'ne Bağışlanacağı İfade Edildi.

Kaymakam Eşinden Anlamlı Sergi

İzmir'in Konak İlçesi Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu'nun eşi ressam Çağlar Nakiboğlu, 3. kişisel resim sergisini açtı. Sergiden elde edilecek gelirin tamamının İzmir İl Fakirlerine Yardım Derneği'ne bağışlanacağı ifade edildi.

Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde İzmir Vali Vekili Halis Peker, Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu ve Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ'ın yanı sıra çok sayıda sanatseverin katıldığı sergi açılışında konuşan ressam Çağlar Nakiboğlu; peyzaj, at ve çeşitli figürlerden oluşan 6-7 yıllık çalışmalarının ürünü 50 eserini, 26 Mart 2008'e kadar sergileyeceğini söyledi. Daha önce açmış olduğu bir sergiden elde edilen gelirleri Mehmetçik Vakfı'na bağışlayan Çağlar Nakiboğlu, bu sergiden elde edilecek gelirin de tamamını İzmir İl Fakirlerine Yardım Derneği'ne (İZFAK) bağışlayacağını belirtti. Sergi açılışına katılan İzmir Vali Vekili Halis Peker, ideal bir kaymakam eşi olarak nitelediği Çağlar Nakiboğlu'na başarılarının devamını diledi ve kendisine İZFAK tarafından hazırlatılan şilti sundu. Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ da Konak Belediyesi'nin kültürel faaliyetlerine katkılarından dolayı Çağlar Nakiboğlu'na teşekkür etti.

Resim çalışmalarına 1984 yılında Ressam Nevin Çokay atölyesinde başlayan Nakiboğlu, burada 5 yıl özel olarak resim eğitimi aldı. 1989 yılında İstanbul Basın Müzesi'nde ilk kişisel sergisini açan Nakiboğlu'nun ikinci kişisel sergisi, 1996 ylında Edremit Orduevi'nde sanatseverlerle buluştu. Çok sayıda karma sergiye de katılan Nakiboğlu'nun 3 eseri, 1996 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı geleneksel resim yarışmalarında sergilenmeye değer bulundu.

(UÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA