Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Kartal'da 20 gecekondu kentsel dönüşüm için yıkıldıİSTANBUL - Kartal Belediyesi'nin kentsel dönüşüm kapsamında gecekondu sahipleriyle inşaat firmasını buluşturması sonucunda varılan anlaşmayla 20 gecekondu yıkıldı.

Kartal'da 20 gecekondu kentsel dönüşüm için yıkıldı

İSTANBUL - Kartal Belediyesi'nin kentsel dönüşüm kapsamında gecekondu sahipleriyle inşaat firmasını buluşturması sonucunda varılan anlaşmayla 20 gecekondu yıkıldı.

"Yerinde kentsel dönüşüm" sloganıyla hareket eden Kartal Belediyesi, Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan 20 gecekondu sahibiyle müteahhidi bir araya getirerek anlaşma yapmasını sağladı. Yapılan anlaşma sonucunda müteahhit tarafından alınan gecekondular törenle yıkıldı. Yıkılan gecekonduların yerine 176 konut ile 4 villadan oluşan binalar yapılacak. İçinde her türlü sosyal yaşam alanlarının bulunacağı projede açık ve kapalı otoparklar yer alacak. 8 farklı daire tipinin bulunduğu proje 2 yılda tamamlanacak.

Gecekonduların yıkım törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, müteahhit firmanın yöneticilerinden Vedat Demir ile hak sahipleri katıldı. Törende konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, "Allah kaza bela vermesin. İş kazası vermeden sıkıntı vermeden inşaatın devam etmesini diliyorum. 20 gecekondu sahibinin bir araya gelerek bu dönüşümü başlatmasından dolayı onları kutluyorum. Bu kent bu mahalle 2009 yılındaki haliyle şimdi ki haliyle arasındaki değişime ben bile yetişemiyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından alınan önlemlerle gecekonduların yıkımına başlandı. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından projenin temeli atılarak çalışmalara başlanacak.

Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı

Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı

Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı

Kartal'da 20 Gecekondu Kentsel Dönüşüm İçin Yıkıldı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title