Karşıyaka, Seyircisiz Maçta Sakaryaspor Engelini 3 Golle Geçti

Bank Asya 1. Lig'in 20. Haftasında İzmir Atatürk Stadı'nda Oynanan Maçta Karşıyaka, Sakaryaspor'u 3-1 Yenerek İlk Altı Yolunda Önemli Bir Adım Attı. Karşıyaka'nın Cezası Nedeniyle Seyircisiz Oynanan Maçın Başında Yaşanan Elektrik Kesintisi Nedeniyle Karşılaşma 5 Dakika Geç Başladı.

Karşıyaka, Seyircisiz Maçta Sakaryaspor Engelini 3 Golle Geçti

Bank Asya 1. Lig'in 20. haftasında İzmir Atatürk Stadı'nda oynanan maçta Karşıyaka, Sakaryaspor'u 3-1 yenerek ilk altı yolunda önemli bir adım attı. Karşıyaka'nın cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maçın başında yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle karşılaşma 5 dakika geç başladı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Karşıyaka Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, iyi bir futbol oyunu ortaya koyduklarını belirterek, "Haftalar sonra arzu ettiğimiz 3 puana ulaşabildik. Karşıyaka'nın gerçek gücünü gösterdikleri için futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. İkinci yarıda çok daha farklı bir skor olabilirdi. Bu kadar güçlü bir takıma karşı bu kadar net gol pozisyonuna girmek her takıma nasip olmaz. Oyuncularım gerçek güçlerini sahaya yansıttı. Bundan sonra bütün maçlar final havasında. Artık

önümüzdeki Diyarbakırspor maçına bakıyoruz" diye konuştu.

Engin İpekoğlu, maçın seyircisiz oynanması ile ilgili olarak, "Gönlümüz seyircisiz oynamaktan yana değil" dedi. Basın mensuplarına da serzenişte bulunan genç teknik adam, "Sezon başından beri Altay'a inanılmaz bir sempati var. Bugün bizi en çok motive eden 'Altay'a Süper Lig yolu göründü' haberleri oldu" dedi.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara ise, "Karşıyaka'yı kutluyorum. Aslında maça iyi başladık. Ancak maçın başında inanılmaz 2 gol yedik. İkinci yarı oyuncu değişikleri ile golü bulduk. Hiç beklemediğimiz anda yine gol yedik. İkinci yarı bir ara Sakaryaspor gibi oynadık. Ancak, hiç beklemediğim bir düşüş içindeyiz. Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

(FH-YK-MFS-OK-S)