Karşıyaka Sanat Tiyatrosu'ndan İki Oyun

Karşıyaka Sanat Tiyatrosu'ndan İki Oyun

Karşıyaka Sanat Tiyatrosu Adıyaman'da 'Kaybolan Hayatlar' ve 'Kırmızı Başlıklı Kız' Adlı Tiyatro Oyununu Birlikte Sergiliyor.

Karşıyaka Sanat Tiyatrosu'ndan İki Oyun

Karşıyaka Sanat Tiyatrosu Adıyaman'da 'Kaybolan Hayatlar' ve 'Kırmızı Başlıklı Kız' adlı tiyatro oyununu birlikte sergiliyor.

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı ve yetişkinlere yönelik 'Kaybolan Hayatlar' isimli tiyatro oyunu sergilenirken, çocuklar için 'Kırmızı Başlıklı Kız' adlı tiyatro oyunu, Karşıyaka Sanat Tiyatrosu tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde günde beş defa sahneleniyor. Yönetmenliğini Mehmet Sönmez'in yaptığı tiyatro oyununda 8 kişilik ekip rol alıyor.

Sergilenen oyunda madde bağımlılığının anlatıldığını belirten Yönetmen Mehmet Sönmez, "Oyun yaşanmış üç hayat öyküsünden derlenerek yazılmıştır. Türkiye genelinde geniş yelpaze içerisinde belli bir sınır olmadan oyunlarımızı sergilemeyi hedefledik. Oyunlarımız yurt içi ve yurt dışında sergilenmektedir. Bir yılı aşkın bir zamandır sahnelenen 'Kaybolan Hayatlar' oyunu bu ayın sonunda Samsun'da noktalanacak" şeklinde konuştu.

(AA-OÇ-Y) 12.03.2008 18:11 TSİ