Kars Polisinden Örnek Nevruz Çalışması

Kars Polisinden Örnek Nevruz Çalışması

Türk Dünyasında Kutlanan Nevruz Bayramı, Kars'ta Huzur İçinde Geçerken, Emniyet Ekipleri Ateş Yakıp Eğlenen Vatandaşların Bayramlarını Kutladı.

Kars Polisinden Örnek Nevruz Çalışması

Türk dünyasında kutlanan Nevruz Bayramı, Kars'ta huzur içinde geçerken, emniyet ekipleri ateş yakıp eğlenen vatandaşların bayramlarını kutladı.

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Okan, Belediye Başkan Vekili Fevzi Kaya ve diğer yöneteciler, vatandaşlarla birlikte şehir stadı önünde Nevruz ateşi yaktılar. Davullu zurnalı eğlencede önce ateş etrafında halaylar çekildi ardından başta Vali Erden olmak üzere herkes ateş üzerinden atladı.

Emniyet Müdürü İbrahim Demirci de, "Vatandaşlarımız lastik yakabilir, ateş yakabilir, eğlenebilir. Ekiplerimiz gittiklerinde bayramlarını kutlasınlar ve yardımcı olsunlar" şeklinde telsizden anons ederek, ekiplerin duyarlı davranmalarını istedi. Bunun üzerine ekipler de mahallelere dağılarak lastik veya odun ateşi yakanların yanlarına giderek bayramlarını kutladılar ve ateşin kontrolü konusunda nazik uyarılarda bulundular. Ateş yakılan alana giden polisleri görünce kaçmaya başlayanları emniyet güçleri ikna ederek ateş yakılan alana çağırdılar. Bu şekildeki yaklaşım üzerine şaşıran mahalleli kadın ve çocuklar, bayramlarını kutlayan ve tokalaşan emniyet ekiplerine şeker ve çay ikramında bulundular. Mahalleli bu sıcak ortamla birlikte polislerle sohbet etti ve Nevruz'un dostluk, barış temeline dayalı olarak geçirilmesi gerektiğini söyleyerek, polislere ve devlete hem dua hem de teşekkür ettiler.

(BA-İRT-ÖK-Y)