Karabükspor Genç Yeteneklerini Seçiyor Finali

Kardemir D.Ç Karabükspor tarafından organize edilen yarışmanın finali ve ödül töreni yapıldı.

Karabükspor Genç Yeteneklerini Seçiyor Finali

Kardemir D.Ç Karabükspor tarafından organize edilen, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Karabük Üniversitesi tarafından desteklenen 'Karabükspor Genç Yeteneklerini Seçiyor' projesi Ortaokullar arası futbol liginin finali 5000 Evler sentetik sahasında yapıldı.

Final mücadelesinde Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu'nu 1-0'lık skorla yenen Mimar Sinan Ortaokulu şampiyonluğu kazanırken, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ikinci, Şehit Cevdet Çay Ortaokulu üçüncü ve Aydınlıkevler Ortaokulu da dördüncü oldu.

Dereceye giren öğrenci ve takımlara ödülleri Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, Futbol Alt Yapı Sorumlusu Murat Malkoç, İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, GHSM İl Müdürü Abdülkadir Çetin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı İsmail Kaya tarafından verildi. Proje Sorumlusu Antrenörler Kamil Emanet, Uğur Özen ve Öznil Özdem tarafından belirlenen öğrenciler, kulübün alt yapı takımlarında mücadele edecekler.

Buraların kulübün alt yapısı olduğunu belirten Kulüp Başkanı Nevzat Şahin, "Aşağıdan futbolcu gelmiyorsa yukarıda ne yaparsanız yapın kalıcı olmuyor. Onun için bu projeyi çok önemsiyorum. Bizim için bir deneme oldu ve 11 ortaokulumuz katıldı. A takımımızın maçını seyreder gibi zevk alıyorum. Çünkü bu çocuklar bu kulübün geleceği. Biz bir yerden başlayalım ki bizden sonra gelecekler de devam ettirsinler diye düşünüyorum. Seneye takım sayısını arttırıp ilçelere de yaymayı planlıyoruz. Karabükspor'un alt yapısını buradaki çocuklarımızdan oluşturmak istiyoruz. Bu proje tutarsa Türkiye'nin projesi olacak çünkü Kulüpler Birliği'nde de bunu değerlendirdim ve hoş karşılandı. Bütün kulüpler aynısını denemeye başladılar. İnşallah Karabük için, Karabükspor için, Karabük gençliği için hayırlı bir proje olur. Öğretmenlerimizden öğrendiğimiz kadarıyla da okuldaki hal ve hareketleri, arkadaşlıkları gelişmiş çocukların ki zaten bizim de istediğimiz bu. Mahallelerde bu çocukları bir araya getirip arkadaş ortamını üst seviyelere taşımak. Spor yapan insan her şeyden önce sağlıklı bir insandır. Bu projeyi inşallah diğer branşlarda da geliştirmek istiyoruz" dedi.

Karabükspor Futbol Alt Yapı Sorumlusu Murat Malkoç ise bu projenin okullar için faydalı olacağını ve bizimle yola devam edecekler için yararlı olacağını anlattıklarını söyleyerek, "Bizim için başarılı bir proje oldu. Çocuklarımız burada spor yapma imkanını buldu. Önceliğimiz onların derslerle birlikte sporu da yapabileceğini göstermekti. Kardemir D.Ç Karabükspor kulübü olarak her zaman bu tür projelerin yanında olacağımızı ve olduğumuzu belirtmiştik. Bunun devamında daha geniş kapsamlı, ilçelere de dağılabilecek bir proje yapmak istiyoruz. Ufak tefek sıkıntılar olsa da çok iyi meyveler yenilebileceğini düşünüyorum. Çünkü futbol alt yapısı buralar. Futbol alt yapısının oluştuğu yer mahalle araları ve okul bahçeleri. Daha sonra bunun üzerine bilinçli bir şeyler eklendiği zaman yetenekler daha çok öne çıkıyor" diye konuştu. - KARABÜK