Kapanacak Belediye İçin Mevlit Okutuldu
Haberler » Yerel » Kapanacak Belediye İçin Mevlit Okutuldu - Haberler

Kapanacak Belediye İçin Mevlit Okutuldu

Havza ilçesinde Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesi ile kapanacak Ilıca Belediyesi için mevlit okutuldu.

Kapanacak Belediye İçin Mevlit Okutuldu

ilçesinde Büyükşehir Yasasının yürürlüğe girmesi ile kapanacak Belediyesi için mevlit okutuldu.

Ilıca Belde Belediyesi tarafından düzenlenen programa Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri Mehmet Taşan, Havza Belediye Başkanı , Ilıca Belediye Başkanı Erol Pepeç, Belediye Başkanı Halit Ulusoy, Yozgat Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Muharrem Yahşi, MHP Belediye Başkan adayı Hüsnü Yıldırım, CHP Belediye Başkan adayı Ertaş Çoban, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldılar.

Ilıca Camisi'nde düzenlenen mevlit programı ve akabinde verilen yemekten sonra, Belediye çay bahçesinde plaket töreni düzenlendi. 

Ilıca Belediye Başkanı Erol Pepeç, "Ilıca beldemiz için bizler geceli gündüzlü çalıştık, birbirimize hakkımızın geçtiği insanlarımız olabilir, onlardan helallik isteyeceğiz. Ilıca beldemiz 1979 yılında kuruldu, onu kuranlardan Rabbim razı olsun, onlar tabi ki çok büyük zorluklarla meşakkatlerle kurdular, biz o günlere eremedik. Ama çalıştığımız sürelerde bunun zor bir iş olduğunu anladık. Allah razı olsun Mehmet Katkat bey kurucu belediye başkanımız olmak üzere belediyenin kurulmasında ve o zamandan bu zamana geçen sürede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Her şeyin bir sonu var nasılsa, zamanında bu beldelerin açılması için bir irade oluştuysa kapanması içinde bir irade oluşmuştur" dedi.

CHP Belediye Başkan adayı Ertaş Çoban, "1979 yılında kurulan, benimle yaşıt olan belediyenin kapanması beni üzmüştür. Belediye bünyesinde çalışan herkese Allah razı olsun. Kimse doğruya yanlış demesin benim gözümde zor günlerde açılmış bir belediyenin kapatılması olumsuzluktur. Bu olumsuzluğunun olmaması gerektir. Keşke kapanmasıydı, belediyemiz bölgeye hizmet edecek kadar genişletilecek olsaydı" diye konuştu.

MHP Belediye Başkan adayı Hüsnü Yıldırım da "Belediyemiz büyük bir kaza geçirdi" diyerek, şunları dile getirdi:

"Komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti ama fişi çekilmedi. İnşallah ileriki yıllarda devir değişir tekrar açılır, Büyüklerimiz böyle uygun görmüş ne yapalım, tüm gelmiş geçmiş belediye başkanlarımıza ve çalışanlarımıza 'Allah razı olsun' diyelim ama kaderimize razı olmayalım, 'bunda da bir hayır vardır' diyelim."

Havza Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Murat İkiz ise hüzünlü bir tören olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Biz Ilıca ve Bekdiğin Belediyesinin kapatılmasını istemezdik.  35 yıllık bir belediye fakat bazı köylerimizin nüfusu 1500, 1600 iken Ilıca beldemizin nüfusu gerilemiş ve 600 civarındadır. Bu Havza'nın da kaderi olduğu gibi göç. Belediyenin kapatılması ile Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından birer merkez kurulacak, tüm mahallelere buralardan hizmet gidecek, hizmetler kat kat artacak. Belde belediyelerimiz maaşlarını veremez hizmet edemez durumdaydı bunlar artık ortadan kalkacak, daha iyi hizmet alacaklar."

Konuşmalar sonrası belediye bünyesinde çalışan ve emekli olan işçi ve memurlara protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi. - Samsun

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri