Kaldırılmayan Hayvan Leşleri Mahallelinin Tepkisini Çekti

Kaldırılmayan Hayvan Leşleri Mahallelinin Tepkisini Çekti

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kaldırılmayan Hayvan Leşleri Mahallelinin Tepkisini Çekti

Antalya'da zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen ve toplanmayan hayvan leşleri, mahallelinin tepkisini çekti.

Antalya'nın Güzelbağ Mahallesi 2693. Sokak yanında bulunan arazide zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen ve toplanmayan hayvan leşleri, mahallelinin tepkisini çekti.

Mahalle sakinleri besledikleri kedi ve köpeklerin kaybolduğunu fark etti. Bir süre sonra çevreden kötü kokular gelince, kedi ve köpekleri arazi üzerinde bulunan seralar arasında ölü olarak bulan mahalleli, kedi, köpek ve kirpilerin seraların yanına bırakılan zehirli etlerle itlaf edildiğini iddia ederek, çok sayıda hayvana da ulaşamadıklarını söyledi.

Hayvanseverlerin bugün alanda yaptığı araştırmada ölü bir köpek daha bulundu. Bazı yerlerde ise zehirli olduğu iddia edilen tavuk eti atıkları olduğu görüldü.

"İNSAN SAĞLIĞI İÇİN TEHLİKE ARZ EDİYOR"

Bölgede yaşayan hayvanların öldüğünü gördüklerini ifade eden mahalle sakini İlker Şahin, "Önce zehirli su içtiklerini düşündük. Buraya bazı işletmeler tarafından zehirli atıklar atılarak hem bizlerin hem de hayvanların haklarını gasp ediyorlar. Biz şu anda 3'üncü köpeğin öldüğünü gördük. Diğer taraftan çöplerin yanında ölen ve çöpçüler tarafından alınan hayvanlar var. Bizim bulamadığımız ve akıbetinin ne olduğunu bilmediğimiz çok sayıda hayvan var. Etrafta bulunan sazlık ve derelerden çok kötü kokular geliyor. Biz oralara giremiyoruz. Oralarda öldüğünü düşünüyoruz. Bu kaldırılmayan hayvanlar insan sağlığı için büyük tehlike arz ediyor. Bu ölen hayvanlar bulunamıyor." dedi.

"ŞU ANDA EN AZ 20-30 TANE KAYBIMIZ VAR"

Hayvansever Arzu Ayaz ise, "Zehirlenmeler cumartesi günü yaşanmış. Kendi baktığımız köpek ve kedileri araştırdık bulamadık. Daha sonra bu zehirli etleri gördük. Benim bahçemde 10-12 tane kirpim vardı, şimdi bulamıyoruz. Kediler ve köpekler de yok. Şu anda en az 20-30 tane kaybımız var. Konu hakkında savcılık başta olmak üzere birçok yere suç duyurusunda bulunduk. Ölü hayvanlar hala alınmadı. Sazlıklar içerisinden de kötü kokular geliyor. Biz, oralara giremiyoruz. Bu sazlığın içerisinde akan kanal suyu ile burada seralarda bulunan ürünler sulanıyor. Bu da sağlığa çok zararlı bir şey." açıklamasını yaptı.

Kaldırılmayan Hayvan Leşleri Mahallelinin Tepkisini Çekti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title