Kahramanmaraş'ta "Muhtarlar Yayla Şenliği" Düzenlendi
Haberler » Güncel » Kahramanmaraş'ta "Muhtarlar Yayla Şenliği" Düzenlendi - Haber

Kahramanmaraş'ta "Muhtarlar Yayla Şenliği" Düzenlendi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince "1. Geleneksel Muhtarlar Yayla Şenliği" düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta

Büyükşehir Belediyesince "1. Geleneksel Muhtarlar Yayla Şenliği" düzenlendi.


Büyükşehir Belediye Başkanı , Başkonuş Yaylası'ndaki şenliğin açılışında, ülkedeki huzur ve güven ortamında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyledi.


Muhtarların bölgelerinde devletin temsilcisi olarak görev yaptığını belirten Erkoç, "Muhtarlar bizim için çok önemli. Onları gönüllü çalışma arkadaşlarımız olarak kabul ediyoruz. Muhtarlarımızın bu gayreti ve azmi olmasa, sorunların tespiti konusunda birçok personel görevlendirmek zorunda kalırız. Ama buna gerek kalmadan, hiçbir mesai gözetmeksizin sorunları belediyemize bildiriyorlar. Bu da yükümüzü azaltıyor." dedi.


Birlik ve beraberliğin önemine değinen Erkoç, "Memleketimiz huzur içinde olsun. Hep beraber, omuz omuza verdiğimizde göreceksiniz ki aşılmayacak hiçbir problem yok." diye konuştu.


Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını da değerlendiren Erkoç, şunları kaydetti:


" şahlandıkça, ayağa kalktıkça, 'Dünya siyasetinde biz de varız' dedikçe, birileri bundan rahatsız olmakta ve Türkiye'nin önünü kesmek için her türlü entrika ve oyunu çevirmekte. Alman Meclisi, Ermeni soykırımı diye yalan ve yanlış bir iddiayı kabul etti. Bu konuyu kınıyoruz. Biz tarihte dünyaya adalet ve hakkaniyetle muamele eden bir ecdadın torunlarıyız. Alınan bu kararı önemsemiyoruz, ciddiye almıyoruz ve kabul etmiyoruz. Onun için omuz omuza vermekten başka çaremiz yok."


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili de TBMM'de yoğun bir tempoyla çalıştıklarını belirtti.


Ülke gündeminin çok hassas olduğunu dile getiren Çitil, "Hem dünya ölçeğinde hem de bölgemizde sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Sınır komşusu ülkelerin durumu ortada. Bu haliyle hem güvenlik sorunu hem de ekonomik sorun oluşturuyor. Ülkemizde terör belası var. Terörle yoğun bir mücadele yapıyoruz." dedi.


Konuşmaların ardından mahalli ozanlar atıştı, türküler söylendi ve muhtarlar şiirler okudu.


Muhtarlar arasında halat çekme yarışmasının yapıldığı şenlikte, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve muhtarlar, davul zurna eşliğinde halay çekti.


Şenliğe, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Kaymakamı Hanefi Mahçiçek de katıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler