Kağıthane Belediyesi'nin eğitime destekleri sürüyor

Kağıthane Belediyesi'nin eğitime destekleri sürüyor

31.01.2020 16:28 | Son Güncelleme: 31.01.2020 16:28
Kağıthane Belediyesi'nin eğitime destekleri sürüyor

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yarı yıl tatilinin son günlerine yaklaşılırken ilçedeki okulların müdürleri ve okul aile birlikleri ile Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, okul müdürleri ve okul aile birlikleri ile Nurtepe Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Toplantıda eğitime verdikleri önemin altını çizen Başkan Öztekin belediye olarak eğitim alanında yaptıkları ve yapacakları yatırımları paylaştı.

Ülkenin geleceğinin bugünün çocuklarının elinde olduğunu belirten Başkan Öztekin; '' Çağdaş eğitim standartlarının, iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde, eğitimin bütün unsurları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri, yenilikleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmak, hatta belirleyici olmak eğitim kurumlarının görevidir. Eğitimli bireylerin yetişmesi için eğitim kurumlarımıza destek olmak ise bizim görevimizdir.'' dedi.

Gelen talepler doğrultusunda ilçe genelindeki tüm okullarda kapsamlı bir bakım onarım çalışması yaptıklarını belirten Başkan Öztekin okullara seminer ve spor salonları gibi alanlar da kazandırdıklarının altını çizdi.

Çocukların sağlıklı ve güvenilir bir ortamda eğitim-öğretim görmesinin önemine vurgu yapan Başkan Öztekin ayrıca binlerce öğrenciye kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunduklarını belirtti.

Birçok mahallede belirli yaş gruplarında hizmet veren Yaşam Beceri Atölyelerine de değinen Başkan Öztekin; ''Yaşam Beceri Atölyelerimizde çocuklarımız okul dışı faaliyetlerde bulunabiliyorlar. Atölyelerde tiyatro, müzik, akıl oyunları, el sanatları, robot tasarlama ve daha birçok farklı alanlarda yeteneklerini keşfetme olanağı buluyor. Yeteneğini keşfeden çocuğumuz, burada kendini geliştirip hayata hazırlanıyorlar.'' dedi.

Çocukların gelişimleri için desteklerinin her geçen gün artarak devam edeceğini belirten Başkan Öztekin toplantıya katılan okul müdürleri ve okul aile birliklerine de teşekkürlerini ileterek yaptıkları işbirliğinin süreceğini belirtti.

Kaynak: Bültenler

Manşet Haberler

title