İzmir'li Vücutçular Tire'de Gösteri Yapmak İstiyor
Haberler » Yerel » Haber

İzmir'li Vücutçular Tire'de Gösteri Yapmak İstiyor

Merkezi İzmir'de Bulunan Türkiye Vücut Geliştirme Sporu Vakfı Başkanı Eryetiş Kurtaral, Yedi Kişilik Yönetim Kuruluyla Birlikte Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İçelli'yi Makamında Ziyaret Ederek, Kendisine Vücut Geliştirme Sporunu Simgeleyen Heykelcik Hediye Etti.

İzmir'li Vücutçular Tire'de Gösteri Yapmak İstiyor

Merkezi İzmir'de bulunan Türkiye Vücut Geliştirme Sporu Vakfı başkanı Eryetiş Kurtaral, yedi kişilik yönetim kuruluyla birlikte Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İçelli'yi makamında ziyaret ederek, kendisine vücut geliştirme sporunu simgeleyen heykelcik hediye etti. Başkan İçelli'den vücut geliştirme sporunu Tire'de de tanıtmak için destek isteyen Eryetiş Kurtaral, en kısa sürede Tire'de şov amaçlı bir gösteri yapmak istediklerini belirtti. Tire belediye başkanı Mehmet Sıtkı İçelli 'de Eryetiş Kurtaral'ın bu teklifine son derece sıcak baktığını ve bu konuda gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi. Başkan İçelli, Eryetiş hocanın, başarılarla dolu spor hayatında örnek kişiliği ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada tanındığını ifade ederek, "kendilerini Tire'de görmekten ve vakıf yönetim kurulu ile ağırlamaktan onur duyuyorum. Hocamızın da girişimleri ve katkılarıyla vücut geliştirme sporunu Tire'lilere tanıtıp sevdireceğiz" şeklinde konuştu.

GEÇMİŞİ BAŞARILARLA DOLU 1967 yılında vücut geliştirme sporuna başlayan ve 1993 yılında 42 yaşındayken dünya şampiyonu olan ünlü vücutçu Eryetiş Kurtaral ise, 8 yıl da Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu başkanlığını yaptığını hatırlatarak, "Vücut geliştirme sporunun tanıtımını yeterince yaptığımızı düşünmüyorum. Başkan İçelli'den de bu sporu Tire'li gençlere tanıtmak ve sevdirmek amacıyla yardım istedim. Sporun yaşı yoktur. Ben halen bu sporla aktif olarak uğraşıyorum. Her yaştan Tire'lileri vücut geliştirme sporu yapmaya davet ediyorum" dedi.

(FŞ-YK-Y) 04.06.2008 15:29 TSİ