İzmir'deki depremde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda taburcu oldu - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir'deki depremde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda taburcu oldu

AA / Tezcan Ekizler - Haberler | Güncel

İzmir'de, 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından çıkarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesinden taburcu edildi.

Hastaneden babası Uğur Gezgin'in kucağında üzeri bir ceket ile örtülerek ayrılan Ayda, bir otomobile bindirildi. Otomobile bebekleri ve eşyaları da koyulan Ayda Gezgin'in bir yakınının evine götürüldüğü öğrenildi.

91 SAAT SONRA ENKAZ ALTINDAN KURTARILMIŞTI

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde en çok hasarı Bayraklı ilçesi Manavkuyu Mahallesi'ndeki binalar görmüştü. Rıza Bey Apartmanı'nda aralarında Fidan Gezgin de aralarında bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetmişti. Ayda Gezgin, 91 saat sonra 3 Kasım'da binanın enkazından sağ olarak çıkarılmıştı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ ZİYARET ETMİŞTİ

Çocuğun tedavisine, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde başlamıştı. Tüm Türkiye'nin ilgi odağı olan Ayda Gezgin'i aralarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bulunduğu çok sayıda kişi ziyaret etmişti.

İzmir'deki depremde 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda taburcu oldu
AA / Tezcan Ekizler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (5)
Havva:Canım benim kizimla aynı yastasin ve çok benziyorsunuz dayanamiyorum sana rabbim ömrünü bahtini hayırlı eylesin hayırlı insanlar çıkarsın karşına inşallah allahım annenin yokluğunu aratmasin sana allaha emanet ol melek
Adil:Çocuğun ayakları çıplak. . . . o ne biçim çıkış hastaneden öyle. . . . . Babası da bezdirilmiş bir hali var. . .
Ayfer:Çocuk bir anda taburcu kararı verilerek çıkartılmış gibi görünüyor yani hazırlıksız ani taburcu edilme kararı, yoksa öyle çıplak ayakla götürülmezdi.
500