İstanbul Kemahlılar Derneğinden Kemah'a 5 Yıldızlı Huzurevi

İstanbul Kemahlılar Derneğinden Kemah'a 5 Yıldızlı Huzurevi

Erzincan’ın Kemah İlçesindeki Huzurevinin tadilat ve tefrişatını İstanbul Kemahlılar Derneği ve hayırsever Kemahlılar üstlendi.

İstanbul Kemahlılar Derneğinden Kemah'a 5 Yıldızlı Huzurevi

Erzincan'ın Kemah İlçesindeki Huzurevinin tadilat ve tefrişatını İstanbul Kemahlılar Derneği ve hayırsever Kemahlılar üstlendi.

İstanbul Kemahlılar Derneği tarafından Erzincan'ın Kemah ilçesindeki 407 ada 4-5 parsel üzerinde olan Huzurevi binasının tadilat ve tefrişat işlerinin yapımına ilişkin protokol imzalandı. Bu kapsamda Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İstanbul Kemahlılar Derneği Başkanı Mehmet Oral, Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve beraberindeki dernek üyelerini makamında kabul etti. Kemah Huzurevi binasının tadilat ve tefrişat protokolü Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın onayıyla Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve İstanbul Kemahlılar Derneği Başkanı Mehmet Oral arasında imzalandı.

6 katlı, 35 kişi ve 35 oda kapasiteli huzurevi binasına yapılacak tadilat ve tefrişat işlemlerinin ardından hizmete açılmasıyla yaşam merkezinin Erzincan'a ve Kemah'a hayırlı olmasını temenni eden Vali Arslantaş, desteklerinden ötürü kendilerine teşekkürlerini iletti.

Huzurevi sakinlerinin korunması, sağlık yönüyle kontrol altında tutulması, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının giderilmesini amaçlayan sosyal hizmet kuruluşunun tadilat ve tefrişat yapımını üstlenmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Kemahlılar Derneği Başkanı Mehmet Oral ise yeni yaşam merkezinin Kemah'a hayırlı olmasını temenni etti.

Dinlenme, berber, hobi-dikiş, el işi ve spor odalarından sosyal servis ve revirine kadar 5 yıldızlı bir otel konforunda hizmet verecek olan huzurevinin tadilat ve tefrişat işlemlerinin de tamamlanmasıyla bakıma muhtaç birçok yaşlı insanın hizmetini karşılaması ve aynı zamanda huzurevindeki konukların öğretmen, öğrenci gibi farklı çevrelerle bir araya getirileceği bir aile ortamı sağlanacak. - ERZİNCAN