Haberler » Spor » İstanbul'dan Bodrum'a Kürek Çekmek İçin Geldiler - Spor

İstanbul'dan Bodrum'a Kürek Çekmek İçin Geldiler

- İstanbul'dan Bodrum'a kürek çekmek için geldilerMUĞLA - Bodrum'da deniz sporlarında bu zamana kadar ilk defa gerçekleştirilecek olan kürek sporu için ilk adım atıldı.

- 'dan 'a kürek çekmek için geldiler


MUĞLA - Bodrum'da deniz sporlarında bu zamana kadar ilk defa gerçekleştirilecek olan kürek sporu için ilk adım atıldı.

İstanbul'dan Bodrum'a gelen bir grup kürek sporcusu Kumbahçe ve koylarında 4 antrenman yaptı. Çoğunluğu bayanlardan oluşan kürekçiler Bodrum Marina'da, Oar Board adı verilen teknelerini hazırladı. 10 yıldır Bodrum'da yaşayan Celal Gürsoy öncülüğünde ilçeye gelen kürekçiler teknelerine binerek mavi denizde kürek çektiler.

Nisan ayında BAYK bünyesinde açılacak kürek okulunun müjdesini veren Celal Gürsoy şunları söyledi: "BAYK ile birlikte burada kürek sporunun temellerini attık. Bu için iki adet tekne getirtiyoruz. Antrenör eşliğinde kürek sporunu öğreteceğiz. Bu sayede bu işi bilenlere de denize çıkma şansı doğacak. Artık kapalı salonlarda çalışmak yerine açık havada kürek çekerek spor yapabilecekler. Bunun için BAYK' de teşekkür ediyoruz."

Her ay farklı bir bölgede kürek çeken İstanbullu kürekçilerin bu ayki lokasyonu Bodrum oldu. Bodrum'da bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getiren kürekçiler bu sporu her yaştan insanın yapabileceği söylediler.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: İstanbul'dan Bodrum'a Kürek Çekmek İçin Geldiler

Manşet

Haberler